Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak třídit plech, nádobky od sprejů, keramické střepy a staré syntetické oblečení?

9. 2. 2007

Ráda bych věděla, zda se dá kdekoliv v republice třídit odpad vyrobený z plechu, také by mne zajímalo, jestli se dají znovu plnit tlakové nádoby (spreje - voňavky, šlehačky ve spreji atd.). Dále nevím, co udělat s rozbitou keramikou, do skla nepatří, takže kam s ní? A co oblečení vyrobené z polyesteru a dalších materiálů vyrobených z plastu?

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Kov a tedy i plech by mělo být možné třídit po celé ČR, vybírá se ve sběrných dvorech (ekodvorech apod.), nebo jej můžete prodat ve výkupně. O sběrných dvorech by měli podávat informace buď obecní úřady nebo jiné poradny pro občany, v Brně k tomuto máme příručku "Praktický rádce jak chránit životní prostředí v Brně", která je ke stažení i na tomto webu. Seznam sběrných dvorů v Brně najdete také na stránkách SAKO.

Nádoby od sprejů, šlehaček a pod. znovu nelze bohužel plnit, podle obsahu patří do nebezpečného nebo směsného komunálního odpadu.

Rozbitou keramiku je nejlepší odnést taktéž do sběrného dvora, dá se znovu použít třeba do sutí apod., je tedy zbytečné ji spalovat se směsným odpadem ve spalovnách. Rozhodně nepatří do skla.

Oblečení ze syntetických látek patří bohužel do směsného odpadu, nelze ho druhotně zpracovat. Nejlepší je použitelné oblečení poskytnout Charitě nebo Armádě spásy na humanitární účely.

Autor: Lucie Anderová; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Odpady, kompostování Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024