Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak vytápět elektrickými infrapanely?

Kategorie: Energie

Chystáme se stavět rodinný dům v obci, kde není a nebude plyn a tepelné čerpadlo nelze instalovat. Uvažujeme proto o elektrickém vytápění INFRAPANELY. Existuje k tomu seriozní literatura ve vazbě na konstrukční materiály obvodových a vnitřních stěn, podlah, stropů atd.? Láká nás žádná kotelna, žádné rozvody, žádné emise, úspora místa. A při kvalitním návrhu zřejmě i značná úspora elektrické energie.
8. 10. 2006
Literaturu k elektrickému vytápění vám nemůžeme doporučit, jelikož naše organizace tento typ vytápění vůbec nedoporučuje. Pokud nemáte možnost zavést plyn, doporučujeme spíše instalaci kotle a vlastní vytápění, které je možné nejlépe regulovat. Doporučujeme, abyste si nechal poradit od organizací, které se zabývají stavbou nízkoenergetických domů, např. www.pasivnidomy.cz, nebo zabývající se energetikou, napr. www.i-ekis.cz (zde najdete další odkazy).
Autor: Lucie Anderová

Všechny dotazy v kategorii „Energie“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 19. 2. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube