Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jaké jsou tepelné parametry jednoduchých a dvojitých okenních skel?

Kategorie: Ekologické stavění

Budu upravovat ve starém domě dvojitá okna. Vzhledem k subtilnosti rámů uvažuji použít na vnější i vnitřní křídla jednoduchá skla s tvrdým pokovením. Chtěl bych vědět tepelné srovnání takovéhoto zasklení oproti doporučovanému dvojsklu s pokovením na vnějším křídle a obyčejnému sklu na vnitřním křídle.
12. 10. 2006

Nedokáži vám přesně odpovědět. Dvojité okno má součinitel prostupu tepla cca 2,8, zlepšené dvojsklem (1,1) se může dostat až na součinitel 1,0 (záleží na poměru skla a rámu a těsnosti křídel). Ve vašem případě můžu spíše hádat, že okno s nízkoemisivní vrstvou (směrem dovnitř okna) bude okolo 1,8 W/m2.K.

Ohledně subtilnosti rámů: Je zapotřebí si uvědomit, že dvojsklo složené ze skel o tloušťce 4 mm je velmi tuhé a pro rám to znamená výrazné zpevnění. Záleží zejména na dobrém uchycení pantů a na kvalitě provedení spojů (pevnost proti smyku, ta bývá většinou dobrá).

Autor: Ludvík Trnka

Všechny dotazy v kategorii „Ekologické stavění“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube