Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jaké jsou tepelné parametry jednoduchých a dvojitých okenních skel?

12. 10. 2006
Budu upravovat ve starém domě dvojitá okna. Vzhledem k subtilnosti rámů uvažuji použít na vnější i vnitřní křídla jednoduchá skla s tvrdým pokovením. Chtěl bych vědět tepelné srovnání takovéhoto zasklení oproti doporučovanému dvojsklu s pokovením na vnějším křídle a obyčejnému sklu na vnitřním křídle.
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Nedokáži vám přesně odpovědět. Dvojité okno má součinitel prostupu tepla cca 2,8, zlepšené dvojsklem (1,1) se může dostat až na součinitel 1,0 (záleží na poměru skla a rámu a těsnosti křídel). Ve vašem případě můžu spíše hádat, že okno s nízkoemisivní vrstvou (směrem dovnitř okna) bude okolo 1,8 W/m2.K.

Ohledně subtilnosti rámů: Je zapotřebí si uvědomit, že dvojsklo složené ze skel o tloušťce 4 mm je velmi tuhé a pro rám to znamená výrazné zpevnění. Záleží zejména na dobrém uchycení pantů a na kvalitě provedení spojů (pevnost proti smyku, ta bývá většinou dobrá).

Autor: Ludvík Trnka; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Ekologické stavění Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 425. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 25. 1. 2023