Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Je Veronica extrémistická organizace?

2. 1. 2007
Je Veronica extrémistická organizace? Často slýchávám i termín ekoteroristé - jaké jsou významy těchto výrazů?
Doporučení Ekologické poradny Veronica

1) Radikalismus znamená kritické postoje, které hodlají měnit či zlepšit DANÉ POLITICKÉ POMĚRY, ale nevedou k odstranění demokratického politického systému a pohybují se v jeho ústavním rámci, byť na jeho okraji.

2) Extrémismus je považován za vyhraněné, nekompromisní politické postoje směřující jednoznačně k MODIFIKACI či přímo k ODSTRANĚNÍ demokratického zřízení a za tímto účelem jsou využívány všechny dostupné prostředky, včetně těch, které jdou nad rámec právního státu.

3) Terorismus je taková činnost, která je ve své podstatě antidemokratická, nelegální, konspirativní a destruktivní, kde se NÁSILÍ stává HLAVNÍM PROSTŘEDKEM k dosažení různorodých POLITICKÝCH CÍLů.

Pozn. na závěr: Ne všichni extrémisté se nutně musí stát teroristy. Ne každý radikál zase extrémistou. Nicméně většina politických teroristů a jejich organizací prošla vývojem od radikalismu a extrémismu.

 

Zdroj: Štefan Danics (2002): Extremismus - hrozba demokracie. Police History, Praha.

Autor: Miroslav Patrik; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Ostatní Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024