Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Je Veronica extrémistická organizace?

Kategorie: Ostatní

Je Veronica extrémistická organizace? Často slýchávám i termín ekoteroristé - jaké jsou významy těchto výrazů?
2. 1. 2007

1) Radikalismus znamená kritické postoje, které hodlají měnit či zlepšit DANÉ POLITICKÉ POMĚRY, ale nevedou k odstranění demokratického politického systému a pohybují se v jeho ústavním rámci, byť na jeho okraji.

2) Extrémismus je považován za vyhraněné, nekompromisní politické postoje směřující jednoznačně k MODIFIKACI či přímo k ODSTRANĚNÍ demokratického zřízení a za tímto účelem jsou využívány všechny dostupné prostředky, včetně těch, které jdou nad rámec právního státu.

3) Terorismus je taková činnost, která je ve své podstatě antidemokratická, nelegální, konspirativní a destruktivní, kde se NÁSILÍ stává HLAVNÍM PROSTŘEDKEM k dosažení různorodých POLITICKÝCH CÍLů.

Pozn. na závěr: Ne všichni extrémisté se nutně musí stát teroristy. Ne každý radikál zase extrémistou. Nicméně většina politických teroristů a jejich organizací prošla vývojem od radikalismu a extrémismu.

 

Zdroj: Štefan Danics (2002): Extremismus - hrozba demokracie. Police History, Praha.

Autor(ka): Miroslav Patrik

Všechny dotazy v kategorii „Ostatní“

Celkový počet odpovězených dotazů 404. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 2. 12. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube