Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak správně izolovat dům pomocí ovčí vlny?

Kategorie: Ekologické stavění

Obracím se na vás s dotazem, jak správně izolovat dům pomocí ovčí
vlny. Jedná se o valašskou roubenku, kdy chci izolaci provést zevnitř. Stěna by tedy byla tvořena dřevěným trámem, ovčí vlnou a nakonec sádrokartonem. Mám k dispozici stříhanou ovčí vlnu. Musí se dále zpracovat nebo ji můžu použít, tak jak je? Napustit ji nějakou chemií proti molům?
Odpověď revidována: 23. 10. 2006 (původní odpověď: 6. 9. 2006)
Bohužel nemám příliš mnoho zkušeností s použitím vlny a to jak ve stavu surovém tak upraveném (praním a napuštěním). Experimentálně jsme zkoušeli použít surovou vlnu (stříhanou z jakš takš čistých ovcí). Jde to, ale nemohu vám spolehlivě potvrdit odolnost před napadením moli. Lanolinpřítomný ve vlně snad vlnu dost ochraňuje, životnost je však otázkou, na kterou nadokáži odpovědět. Úprava vlny spočívá v jejím vyprání a napuštěníprostředky proti molům a proti hoření, také bohužel neznám podrobnosti, zkuste se v tomto obrátit na pana Hollana [email protected]

Lze však použít upravenou vlnu jako stavební izolaci. V Česku tuto izolaci vyrábí firma TUMAG tel.: 485 12 14 01, mobil: 724167814 (pan. Tuvora)
Autor: Ludvík Trnka

Všechny dotazy v kategorii „Ekologické stavění“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube