Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jaký je správný postup při instalaci vakuového skla?

Kategorie: Ekologické stavění

Vážení,

nedaří se mi zjistit správný postup při instalaci vakuového skla do původních "kastlíkových"oken. Nesehnal jsem radu zda toto sklo mám instalovat do vnějšího okna či vnitřního. Poraradíte mi, popř. na koho se obrátit ?

3. 8. 2006

Vážený pane Lysku

Odpovím zkráceně, většina informací je obsažena na http://www.veronica.cz/?id=12&i=93

Izolační dvojsklo (nikoliv však vakuové, ale zevnitř pokovené a naplněné vzácným plynem) je vhodné instalovat do vnějších křídel kastlových oken. Z tepelně izolačního hlediska je jedno kam tato skla přijdou, ale izolace ve vnějších křídel zamezí rosení (či zamrzání) vnějších křídel a lépe chrání dřevěnou konstrukci okna. Vnitřní křídla je vhodné zatěsnit, vnější křídla naopak nechat trochu volně aby se vzduch v prostoru oken trošku vyměňoval a tím se vysoušel.

Autor: Ludvík Trnka
Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Ekologické stavění“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube