Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jaký je správný postup při instalaci vakuového skla?

3. 8. 2006

Vážení,

nedaří se mi zjistit správný postup při instalaci vakuového skla do původních "kastlíkových"oken. Nesehnal jsem radu zda toto sklo mám instalovat do vnějšího okna či vnitřního. Poraradíte mi, popř. na koho se obrátit ?

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Vážený pane Lysku

Odpovím zkráceně, většina informací je obsažena na http://www.veronica.cz/?id=12&i=93

Izolační dvojsklo (nikoliv však vakuové, ale zevnitř pokovené a naplněné vzácným plynem) je vhodné instalovat do vnějších křídel kastlových oken. Z tepelně izolačního hlediska je jedno kam tato skla přijdou, ale izolace ve vnějších křídel zamezí rosení (či zamrzání) vnějších křídel a lépe chrání dřevěnou konstrukci okna. Vnitřní křídla je vhodné zatěsnit, vnější křídla naopak nechat trochu volně aby se vzduch v prostoru oken trošku vyměňoval a tím se vysoušel.

Autor: Ludvík Trnka; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Ekologické stavění Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 425. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 31. 1. 2023