Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Švecovi – práce Šlechtín

Mapa přírodních zahrad

V roce 2010 jsme zažádali o navrácení pozemku z pronájmu zemědělskému družstvu. V té době jsme ještě o přírodních zahradách vůbec nic nevěděli a naši oázu pro volně žijící živočichy jsme postupně vytvářeli částečně na základě našeho vzdělání a zkušeností s chovem nejrůznějších živočichů a částečně intuitivně ze zájmu o přírodu a její obyvatele. K živým tvorům máme kladný vztah již od dětství, prošli jsme si obdobími nadšeného chovatelství a pěstitelství od exotů po domácí zvířata typická pro venkov. Tahle záliba nám zůstala dodnes. Pomalu měníme původně vyčerpanou půdu, která byla po desetiletí intenzívně zemědělsky využívána v útočiště pro drobné volně žijící živočichy. V sekání trávy nám pomáhá stádečko Ouessantských oveček, sběr slimáků mají na starosti kachny indičtí běžci. V průběhu let s radostí pozorujeme, jak se mění skladba travního porostu a na zahradu se postupně vracejí drobní ptáci a plazi.

Typ zahradyneznámý
AdresaŠlechtín 5, Šlechtín
Středočeský kraj
Kontaktní osobaBlanka Švecová
Kontaktní telefon728342979

Souřadnice49°47′27,9″ s. š., 15°13′24,4″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°47'27.9"N, 15°13'24.4"E
Přibližná nadmořská výška490 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

U Culků, Zruč nad Sázavou (6 km)

Fotografie objektu

Chroustkov, Chlístovice (9 km)

Fotografie objektu

Přírodní zahrada U Lokýtků, Děkanovice (20 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024