Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Chroustkov

Mapa přírodních zahrad

Zahrada se rozkládá na cca 4000 m² v malé obci Chroustkov nedaleko Kutné Hory. Zahrada je udržována v souladu s přírodou po mnoho let, s použitím prvků permakultury. Stromy a keře obklopující zahradu, tvoří přirozený větrolam, pod vzrostlými lípami se ponechává listí, pouze menší část se používá pro zlepšení skladby kompostů, část zahrady je ponechána jako louka, která se kosí 2x ročně. V nejnižším místě zahrady se nachází přírodní rybníček. Vzhledem k velkému suchu v posledních letech se voda v rybníčku neudrží po celý rok /pouze od jara do srpna/, přesto je rybníček útočištěm pro mnoho živočichů – žáby, čolci, užovky. V celé zahradě se nachází velké množství původních druhů planých rostlin. Zahradu je možné navštívit po telefonické domluvě.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaChroustkov 12, Chlístovice
Středočeský kraj
Kontaktní telefon728 453 698
E-maildana.prokopova@volny.cz

Souřadnice49°52′16,2″ s. š., 15°11′10,7″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°52'16.2"N, 15°11'10.7"E
Přibližná nadmořská výška430 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024