Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Přírodní zahrada u MŠ Habrová

Mapa přírodních zahrad

Zahrada MŠ Habrová v Třinci má rozlohu necelých 3000 m². Lemují ji krásné vzrostlé stromy. Tato zahrada není pouze prostor vyplněný přírodními atrakcemi, jako jsou herní prvky z přírodního materiálu, nebo průlezky. V Habrové zahradě mají děti možnost navázat kontakt s přírodou neživou i živou. Toto prostředí je podněcuje a láká k bližšímu pozorování. Zahrada si žije svůj život a zároveň je přizpůsobena tomu, aby poskytovala dětem pestrý výběr k jejich činnostem a hraní. Přírodní zahrada je zahrada bez chemie, poskytuje prostor k životu rostlin a živočichů z okolní volné přírody. Výuka dětí, péče o rostliny a plody, pozorování zvířat a ostatní činnosti probíhají s ohledem na veškeré její obyvatele a v souladu s přírodou. Děti ze školky jsou vedeny k odpovědnému chování k přírodě a životnímu prostředí. Zahrada jim poskytuje příležitost nejen k pozorovaní, ale taky aktivního zapojení v péči o ni.

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
AdresaHabrová 249, Třinec
Moravskoslezský kraj
Kontaktní osobaDorota Pavlasová
Kontaktní telefon 777783682

Souřadnice49°40′44,3″ s. š., 18°40′51,1″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°40'44.3"N, 18°40'51.1"E
Přibližná nadmořská výška330 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

U Mostku, Bystřice nad Olší (7 km)

Fotografie objektu

Mezi remízky, Dobratice (14 km)

Fotografie objektu

Zelený ráj Beskyd, Dolní Lomná – ukázková přírodní zahrada (15 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024