Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Zahrada Komeňáček

Mapa přírodních zahrad

Zahrada se skládá z několika částí. Bylo využito všech volných prostor k vytvoření vhodných podmínek pro pěstování rostlin. V zahradě se nachází také místa pro volně žijící živočichy, především hmyz. Je zde možnost pozorování a poznávání bezobratlých živočichů a řady planě rostoucích rostlin. V zahradě jsou prvky pro akumulaci dešťové vody, která je využívána při zálivkách. Ve vyvýšených záhonech jsou pěstovány nejen užitkové rostliny, ale je zde místo i pro bylinkovou část zahrady. Součástí jsou i naučné tabule a dvě venkovní učebny. Ty jsou vybaveny masivním dřevěným nábytkem a jsou součástí každodenní výuky. Je to prostor, který využívá v odpoledních hodinách družina a také se zde konají akce s rodiči.

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
Adresa Žatec
Ústecký kraj
Kontaktní telefon415 710 391
E-mailhrusovska@komenacek.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice50°19′26,6″ s. š., 13°32′46,5″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°19'26.6"N, 13°32'46.5"E
Přibližná nadmořská výška250 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024