Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Zahrada U Studánky, MŠ Žatec

Mapa přírodních zahrad

Budova MŠ je starší památková vila se zahradou kaskádového typu ve východním svahu, na kterém se nachází několik druhů keřů a trvalek. Zahrada je porostlá vzrostlými ovocnými i lesními stromy. Terén kolem budovy a zejména v dolní části zahrady je pro pobyt dětí bezpečný a vyhovující a umožnil tak vybudovat řadu nových herních a výukových prvků. Je zde postaven tunel s pozorovatelnou a dalekohledy s výhledem na celou zahradu. Spodní část je vybavena pískovištěm, dále je zde dřevěný přístřešek s lavicemi a stoly, v jeho blízkosti tabule na kreslení, dřevěný xylofon, bylinková zahrádka. Na hranici svahu se nachází vyvýšený hmatový chodník, který vede k vrbové stavbě. Kolem jsou edukační tabule s popisem stromů na této zahradě, ptactva v okolí a dřevěné pexeso. Ve spodní části zahrady je vysazena lípa. Koncept zahrady je založen na možnosti sledovat a porovnávat plochy s různou mírou intenzity činnosti lidského faktoru. Zahrada je využitelná celoročně bez rozdílu počasí.

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
AdresaFügnerova 2051, Žatec
Ústecký kraj
Kontaktní osobaMgr. Jana Hribová
Kontaktní telefon415710522, 724758911
E-mail5ms.zatec@seznam.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice50°19′39,1″ s. š., 13°32′56,9″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°19'39.1"N, 13°32'56.9"E
Přibližná nadmořská výška240 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Zahrada Komeňáček, Žatec – školní přírodní zahrada (440 m)

Fotografie objektu
Fotografie objektu

Zahrada hojnosti, Nové Sedlo (8 km)

Fotografie objektu

Zahrada 7 krás, Kolešovice (20 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024