Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

U Maštalí

Mapa přírodních zahrad

Zahrada se nachází v mírném jihovýchodním svahu na česko-polském pohraničí. Zahrada přiléhá k rodinnému domu, proto je navržena tak, aby uspokojila veškeré potřeby majitelů a zároveň nechala prostor ostatním živočichům. Při vstupu do zahrady Vás přivítá okrasný trvalkový záhon, který je proložen jedlými trvalkami. Záhon navazuje na pás jedlých keřů, který Vás dovede k výběhu pro slepice. Ty v horkých dnech využívají stínu slepičího lesa. Kolem slepic se sejdete do nejnižšího místa zahrady, které se nachází v mírné mrazové kotlině, proto se zde nachází stromy jako švestka a mišpule. Toto místo čeká na dešťový záhon, kam bude svedena voda ze střechy kurníku. Oplocení zahrady je využito pro ostružiníky a maliníky. Kolem maliníků se dostanete k užitkové části zahrady věnované pěstování zeleniny. V zahradě se nachází dvě malé květnaté louky. Na zahradě je kladen důraz na zachytávání dešťové vody, která je využita k následnému zavlažování zahrady. Nabízíme med od našich spokojených včelek.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaMaštalní 269, Šilheřovice
Moravskoslezský kraj
Kontaktní osobaAneta Chlebišová
Kontaktní telefon732 969 797
E-mailan.chlebisova@gmail.com

Souřadnice49°55′23,2″ s. š., 18°16′11,7″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°55'23.2"N, 18°16'11.7"E
Přibližná nadmořská výška220 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

Logo přírodní zahrady

Otevřená zahrada, Ostrava (10 km)

Fotografie objektu

Pod ořechy, Ostrava Plesná (11 km)

Fotografie objektu

Grunt v Prostředních Bludovicích, Horní Bludovice (21 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024