Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Malá městská zahrada na okraji velkoměsta

Mapa přírodních zahrad

Zahrada, založená r.2000 zahradními architekty jako okrasná zahrada divokého anglického typu, je od roku 2014 postupně přetvářena v přírodní jedlou zahradu, zakomponovanou do původního návrhu. Najdeme na ní na husto sázené listnaté i jehličnaté keře (svídy, tavolníky, temnoplodce, vajgélie, kolkvície, tisy, túje ...), stromy (smrk, bříza, svítel, jabloně, slivoně, broskvoň, muchovníky, špendlík) a jedlé keře (rybízy, angrešty, kamčatské borůvky, maliníky, ostružiny, aronie ...). Tři velké vyvýšené zeleninové záhony, terásky osazené bylinami a trvalkami a opěrnou zeď ze svahových květináčových tvárnic osázených trvalkami kvetoucími v různých ročních obdobích včetně jedlých. Pod převisem střechy jsou ve velkých hliněných květináčích rajčata a papriky. Na severu tři kompostéry. Okolo domu sudy na dešťovou voda pro zálivku. Zahrada je obhospodařována permakulturně. Dvě morčata slouží coby živé zvířecí sekačky, jejich podestýlka jako mulč. Zabudována jsou pítka a koupadla pro ptáky a živočichy. Divoký koutek a stará ztrouchnivělá polena mezi keři slouží jako hmyzí domečky, ježkovník, hadník.

Typ zahradypřírodní zahrada
Adresa26. dubna 269/45, Ostrava
Moravskoslezský kraj
Kontaktní osobaIng. Barbora Burkovičová
Kontaktní telefon603 774 512
E-mailinfo@zivotnazeleno.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°51′36,4″ s. š., 18°9′39,3″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°51'36.4"N, 18°9'39.3"E
Přibližná nadmořská výška280 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Pod ořechy, Ostrava Plesná (930 m)

Logo přírodní zahrady

Otevřená zahrada, Ostrava (7 km)

Fotografie objektu

U Maštalí, Šilheřovice (10 km)

Fotografie objektu

Farma Hubleska, Bílov (18 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024