Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Zahrada Kosí hnízdo

Mapa přírodních zahrad

Jedná se o školní zahradu, která se svou plochou necelých 600m² řadí spíše mezi menší. Přesto se snaží být pro edukačním proces dostatečně pestrá. Kombinuje pro výuku přímým prožitkem kámen, dřevo a rostliny. Na zahradě se nachází vzrostlé stromy různého stáří a bylinné patro, které je vhodně doplněny o keře. Celkově je přehledná, v centru pozornosti jsou děti, jejich bezpečný pobyt a smysluplná výchovněvzdělávací činnost.. Přesto skrývá zákoutí, která nejsou na první pohled patrná a nabízí tak dětem i určitá dobrodružství a malé světy, jež mohou kreativně upravovat dle svého.

Při vstupu na zahradu se prochází chladnějším, stinným atriem, kde nachází svoje místo rostliny pro stinné stanoviště, dále poskytuje dostatek prostoru pro rostliny na slunné i kombinované stanoviště. Stále však má na paměti dostatek prostoru pro hru a objevování dětí.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaKe Smíchovu 112/80, Praha 5 - Slivenec
Hlavní město Praha
Kontaktní osobaTereza Mindošová
Kontaktní telefon775222118
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice50°1′18,5″ s. š., 14°21′50,2″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°1'18.5"N, 14°21'50.2"E

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 13. 5. 2024