Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Komunitní zahrada Kuchyňka

Mapa přírodních zahrad

Komunitní zahrada Kuchyňka o rozloze téměř poloviny hektaru se nachází na pozemku, který nabízí zcela unikátní mikroklima i flóru bývalé vinice, sadu i zahrádkářské kolonie s širokými terasami a výhledem na celou pražskou kotlinu.

Komunitní zahrada Kuchyňka funguje jako komunitní prostor, kde se potkávají, prolínají a podporují členové několika subjektů s jejich aktivitami:

• Spolek Kuchyňka, z.s. zde formou KPZ pěstuje zeleninu a ovoce (http://kzkuchynka.cz/).

• Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. zde provozuje lesní klub Zahradní školka Kuchyňka a realizuje terénní vzdělávací programy a příměstské tábory pro děti. (http://asociaceampi.cz/).

• Další členové zahrady se věnují např. včelaření, chovu slepic, provozu mateřského klubu či pěstování speciálních odrůd jedlých rostlin.

Členové a přátelé zahrady se potkávají na různých společných akcích (brigády, oslavy) s cílem ze zahrady nejen brát, ale i o celý prostor zahrady se všemi jejími životními formami a společenstvími pečovat a přispívat k jejich rozvoji.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaKvětinářská, Praha
Hlavní město Praha
Kontaktní osobaOndřej Rynda
Kontaktní telefon777821833
E-mailondra.rynda@gmail.com
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice50°7′9,4″ s. š., 14°26′48,4″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°7'9.4"N, 14°26'48.4"E
Přibližná nadmořská výška240 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024