Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

U lesa, Bergerovi

Mapa přírodních zahrad

Zahrada získala od o.s. Přírodní zahrada plaketu Přírodní zahrada za ekologicky šetrné hospodaření. Naše zahrada se nachází poblíž obce Horní Chrášťany, na samotě, v těsné blízkosti lesa. Na západní straně sousedí s oborou pro divokou zvěř. Jedná se o soukromou, klasickou domácí zahradu, která je v současné době přizpůsobena dětským hrám. Je kombinací odpočinkové a užitkové zahrady: nechybí dětské atrakce (pískoviště, trampolína, domeček z vrbových proutků), koupací jezírko, plocha trávníku pro „začínající fotbalisty“, trvalkové a bylinkové záhony, záhony se zeleninou pro spotřebu rodiny, ovocné stromy a keře, suché zídky a louka („česká květnice“) sekaná dvakrát do roka. Blízkost vzrostlého lesa a okolní pastviny předurčují zahradu k tomu, aby byla udržována v co možná nejpřírodnějším duchu. Abychom se tu cítili příjemně nejen my, ale i zvířata, která u nás nalézají domov: žáby v jezírku, vážky, ještěrky, divoké včely, čmeláci a nejrůznější druhy ptáků…

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaHorní Chrášťany 42, Lhenice
Jihočeský kraj
Kontaktní telefon733 756 567
E-mailandrea.bergerova@cemio.net

Souřadnice48°59′58,8″ s. š., 14°11′50,9″ v. d.
Souřadnice pro navigace48°59'58.8"N, 14°11'50.9"E
Přibližná nadmořská výška520 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Mikrokosmos - malý svět, Lhenice (3,4 km)

Fotografie objektu

Farma von Lipenstein, Záboří (4 km)

Logo přírodní zahrady
Fotografie objektu

Lipák, Prachatice (13 km)

Fotografie objektu

Domov sv. Linharta, Vodňany (14 km)

Fotografie objektu

Koflerovi, Křemže (15 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 486. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 25. 1. 2023