Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Co se děje v přírodě na počátku jara

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 5. 3. 2014

Příroda v trvale nadprůměrně teplém počasí je nějak na rozpacích. Květy sedmikrásek přežily celou zimu, v zahradách již dlouho kvetou talovíny, sněženky a již naplno se hrnou do světa květy bledulí, na Kamenném vrchu se objevují květy konikleců. Přiletěly čejky, špačci, drozdi, skřivani, ale zatím stále ještě v menším počtu, ranní zpěv kosů a nyní i drozdů je dosud slyšet málo.

Kde jsou, tak houkají sýci rousní a pískají kulíšci nejmenší, zpívají všude pěnkavy, sýkory, dostavili se i první hřivnáči. Na sever přelétají hejna hus, zimní havrani už zřejmě ve větším počtu odtáhli a na hnízdištích je střídají havrani domácí. Slunné dny již také využili první žluťásci, jezevci vylezli z nor, americké vroubenky (hnědé ploštice) zpoza garnýží!

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 11. 4. 2024