Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Netopýři přilákali rekordní počet návštěvníků

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 10. 9. 2013, autor/ka: Mariana Zbořilová

Návštěvník netopýří noci v ručně malovaném tričkuSobotní (7. 9. 2013) podvečer před Sloupsko-šošůvskými jeskyněmi patřil netopýrům. Do nádherného prostředí Moravského krasu se za nimi přijelo podívat bezmála 500 dětí a dospělých. Rozhodli se tak navštívit tradiční Evropskou noc pro netopýry, kterou letos již po sedmnácté pořádal Ekologický institut Veronica ve spolupráci se Správou jeskyní Moravský kras a Českou společností pro ochranu netopýrů.

Evropská noc pro netopýry probíhá vždy na začátku září po celé České republice. Více než dvě desítky míst v okolí jeskyní ožijí přednáškami o těchto fascinujících tvorech. Návštěvníci mají možnost jeskyně navštívit a vidět tak netopýry v jejich přirozeném prostředí. Stejně tomu bylo i uplynulou sobotu na jižní Moravě. Účastníci si prošli část trasy Sloupsko-šošůvských jeskynní a poté shlédli promítání o netopýrech v jeskyni Kůlna. Následně se zúčastnili přednášky o netopýrech a rovněž měli možnost si tajemné savce prohlédnout zblízka; vrápenec malý a netopýr hvízdavý byli připraveni pro zvědavé oči všech zúčastněných dětí přímo v rukou pracovníků CHKO Moravský kras.

U stánku Ekologické poradny Veronica byla v provozu netopýří poradna; všichni účastníci měli možnost zeptat se na cokoliv týkající se života netopýrů. Děti se více ptaly na způsob života netopýrů, dospělé zase zajímalo řešení každoročního problému, který právě v těchto dnech, v době, kdy se netopýři páří, kumuluje: nalétávání netopýrů do domů a bytů.

Organizátoři akce jsou potěšeni z rekordní účasti a těší se na další ročník, který proběhne opět na začátku září.

Podívejte se na fotogalerii z Netopýří noci.

Dlaší informace o netopýrech

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 2. 2024