Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Luční sad – spolek Kapradí

Mapa přírodních zahrad

Luční sad je projektem spolku Kapradí a Montessori ZŠ Labyrint. Od roku 2019 zde na dvou hektarech bývalého pole vzniká sad s cca 100 ovocnými stromy, několika stovkami keřů a záhony bylin a květin. Jsou zde maringotky, vodní vrt, dřevěný altán i naučná půdní stezka. Sad využívají desítky rodin, škol, firemních skupin i jednotlivců - pořádají se zde komunitní akce, ekologické výukové programy, dobrovolnická sázení, slavnosti. Mnohé akce jsou určeny pro veřejnost (viz webové stránky).

Sad přispívá k ekologické stabilitě krajiny a zvyšování biodiverzity v okolí. Je také využíván pro terénní výuku ZŠ Labyrint.

Typ zahradyneznámý
Adresa Zlatníky
Moravskoslezský kraj
Kontaktní osobaLenka Pietraszková
Kontaktní telefon723391768
E-maillenka@kapradi.org
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°56′0,1″ s. š., 17°49′14,2″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°56'0.1"N, 17°49'14.2"E

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024