Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Zahrada u čapího komína

Mapa přírodních zahrad

Naše zahrada se nachází nedaleko čapího komína v Plané nad Lužnicí ve staré zástavbě, kam jsme se přistěhovali v roce 2019. Původní zahradu se postupně snažíme upravovat tak, aby sloužila nejen nám, ale i přírodě. Ponechali jsme páteřní ovocné stromy, ale i druhy původních českých dřevin, jako je líska, jasan, vrba či lípa, které jsou součástí živého plotu. V zahradě dáváme prostor přírodě, v budkách u nás pravidelně odchovávají ptáci, žije zde kolonie ruměnic pospolných, v hromadě dřeva hnízdí drvodělky, do kompostu kladou užovky obojkové, součástí zahrady je například netopýrník a čmelín. Využíváme dešťovou vodou, která je ze střechy domu jímána do 12 m3 podzemní nádrže, jsme tedy připraveni i na velká sucha. Trvalkové výsadby nabízí během celé sezóny potravní příležitosti široké druhové škále bezobratlých živočichů, v trávníku jsou zastoupeny i dvouděložné rostliny. V zahradě nevyužíváme umělá komerční hnojiva, ani rašelinu. Žijeme ve městě, ale biodiverzita bude u nás vždy vítána.

Typ zahradypřírodní zahrada
Adresa Planá nad Lužnicí
Jihočeský kraj
Kontaktní osobaOndřej Kott
Kontaktní telefon777 108 425
E-mailondrej.kott@gmail.com

Souřadnice49°20′51,9″ s. š., 14°42′47,2″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°20'51.9"N, 14°42'47.2"E
Přibližná nadmořská výška400 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024