Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Živá zahrada v MŠ Chotíkov

Mapa přírodních zahrad

Naše „Živá zahrada“ byla vybudována obcí Chotíkov a a spolufinancována dotací od Státního fondu životního prostředí ČR, dále se nám dostalo pomoci rodičů i dětí. Část zahrady je osazena dřevěnými prvky, jako je xylofon, pozorovatelny, sestava špalíků na chůzi, šplhací rampa a nabízí atraktivní místo pro vzdělávací a pohybové aktivity dětí při jejich pobytu v mateřské škole. Edukativní a herní části zahrady odděluje suchá řeka s dřevěnou lávkou. Dominantou jsou dva velké kameny. K relaxaci se využívá dřevěný domeček s terasou. Pro setkávání dětí i rodičů má zahrada k dispozici komunitní kruh s lavičkami a pobytový amfiteátr. Živý plot, keře s jedlými plody a stromy poskytují dětem podněty k bádání, nabízí také prostor pro skrýše. Původní již vzrostlé stromy a keře poskytují dostatek stínu. Vyvýšené záhony slouží pro pěstování zeleniny a bylin, jsou zde záhonky s trvalkami, hmyzí hotel, krmítka a ptačí budky. Zahrada je využívaná celoročně, je zde mnoho míst k pozorování, zkoumání a objevování přírody. Používají se zde šetrnější postupy bez chemických přípravků, s využitím kompostu a travního mulče. Na kamenech jsou k vidění ještěrky, lze tu potkat ježka a slyšet a vidět hodně drobných ptáčků.

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
AdresaChotíkov 455, Chotíkov
Plzeňský kraj
Kontaktní osobaMgr. Gabriela Budínská
Kontaktní telefon725 176 741
E-mailgabriela.budinska@zs-chotikov.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°47′44,6″ s. š., 13°18′43,3″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°47'44.6"N, 13°18'43.3"E
Přibližná nadmořská výška410 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

V Žitné, Plzeň (4 km)

Fotografie objektu

U Vodojemu, Dýšina (13 km)

Fotografie objektu

Staroplzenecká zahrada, Starý Plzenec (16 km)

Fotografie objektu

Na Roubence, Tymákov (17 km)

Fotografie objektu

Výhledy, Plasy (17 km)

Fotografie objektu

Zahrada Klementýnka, Plasy (17 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 494. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 26. 3. 2023