Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Živá zahrada v MŠ Chotíkov

Mapa přírodních zahrad

Naše „Živá zahrada“ byla vybudována obcí Chotíkov a a spolufinancována dotací od Státního fondu životního prostředí ČR, dále se nám dostalo pomoci rodičů i dětí. Část zahrady je osazena dřevěnými prvky, jako je xylofon, pozorovatelny, sestava špalíků na chůzi, šplhací rampa a nabízí atraktivní místo pro vzdělávací a pohybové aktivity dětí při jejich pobytu v mateřské škole. Edukativní a herní části zahrady odděluje suchá řeka s dřevěnou lávkou. Dominantou jsou dva velké kameny. K relaxaci se využívá dřevěný domeček s terasou. Pro setkávání dětí i rodičů má zahrada k dispozici komunitní kruh s lavičkami a pobytový amfiteátr. Živý plot, keře s jedlými plody a stromy poskytují dětem podněty k bádání, nabízí také prostor pro skrýše. Původní již vzrostlé stromy a keře poskytují dostatek stínu. Vyvýšené záhony slouží pro pěstování zeleniny a bylin, jsou zde záhonky s trvalkami, hmyzí hotel, krmítka a ptačí budky. Zahrada je využívaná celoročně, je zde mnoho míst k pozorování, zkoumání a objevování přírody. Používají se zde šetrnější postupy bez chemických přípravků, s využitím kompostu a travního mulče. Na kamenech jsou k vidění ještěrky, lze tu potkat ježka a slyšet a vidět hodně drobných ptáčků.

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
AdresaChotíkov 455, Chotíkov
Plzeňský kraj
Kontaktní osobaMgr. Gabriela Budínská
Kontaktní telefon725 176 741
E-mailgabriela.budinska@zs-chotikov.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°47′44,6″ s. š., 13°18′43,3″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°47'44.6"N, 13°18'43.3"E
Přibližná nadmořská výška410 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

V Žitné, Plzeň (4 km)

Fotografie objektu

U Vodojemu, Dýšina (13 km)

Fotografie objektu

Staroplzenecká zahrada, Starý Plzenec (16 km)

Fotografie objektu

Na Roubence, Tymákov (17 km)

Fotografie objektu

Výhledy, Plasy (17 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 569. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 4. 2024