Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Zahrada proměn

Mapa přírodních zahrad

Přírodní zahrada u dřevostavby rodinného domu má 2 části. Menší část (cca 800 m?) bezprostředně kolem domu zahrnuje bylinkovou spirálu, přírodní trávník, trvalkové výsadby s jedlými květy a vzrostlé ovocné stromy a keře. Nachází se v ní i zimní úkryt pro ježka a hmyzí domeček. Větší část na bývalé pastvině (3300 m?) postupně majitelé přeměňují v přírodní zahradu: nyní se tam nachází přírodní koupací jezírko, zeleninové a léčivkové záhony, skleník, luční porost a nezbytná kompostovací sila. Po obvodu je lemovaná mladými ovocnými stromky, méně obvyklými ovocnými keři (muchovník, rakytník, aronie) a okrasnými keři, které jsou užitečné pro hmyz (zejména sousedovy včely). Zahrada má i mnoho divokých částí, které se záměrně nekultivují. Veškerá voda používaná v zahradě je srážková, vč. plnění koupacího jezírka. Zahrada slouží rodině a přátelům nejen k relaxaci, ale také k užitku – díky zálibě majitelky v konzervaci úrody na všemožné způsoby může rodina její plody konzumovat celoročně.

Typ zahradyneznámý
AdresaKrásné 177, Tři Sekery
Karlovarský kraj
Kontaktní osobaDominika Benešová
E-maildom.benesova@gmail.com

Souřadnice49°57′15,0″ s. š., 12°36′55,8″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°57'15.0"N, 12°36'55.8"E
Přibližná nadmořská výška680 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

U nás doma, Tři Sekery (3,1 km)

Fotografie objektu

Garden4all, Drmoul (4,0 km)

Fotografie objektu

Opičí hory, Dlouhý Újezd (21 km)

Fotografie objektu

Rojík, Rotava (40 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024