Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Krafferova zahrada

Mapa přírodních zahrad

Krafferova zahrada navazuje na tradici přírodní zahrady, která byla v tomto areálu reg. v r. 2012. Jedná se o poslední velkou historickou zahradu v J.Hradci. Areál o rozloze cca 5000m? se nachází v centru města. Původně barokní zahrada byla zřízena v r. 1758, po velkém požáru v r. 1801 byla zničena a už nikdy nebyla obnovena. V polovině 19. st. zde Ignác Kraffer a jeho rodina provozovali vyhlášené zahradnictví. Skleníky a budovy z této doby jsou v zahradě zachované dodnes a čiší z nich pravá atmosféra prvorepublik. zahradnictví. Ve 2. pol. 20. st. bylo zahradnictví rodině odebráno, vznikly v něm 2 obrovské skleníky. V 80. l. byl areál opuštěn. Zač. nového tisíciletí získala zahradnictví do pronájmu trvalková školka a byla zde vybudována ukázková přír. zahrada, na jejíž podobu je navázáno. Areál je veřejně přístupný po domluvě. Postupně probíhá jeho rekonstrukce do podoby klidného ostrova uprostřed města, kde se na půdorysu staré barokní zahrady odehrává pestré zahradnické představení.

Typ zahradyneznámý
AdresaPražská 1286, Jindřichův Hradec
Jihočeský kraj
Kontaktní osobaMichaela Zudová
Kontaktní telefon777 961 917
E-mailahoj@krafferovazahrada.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°8′55,8″ s. š., 14°59′59,5″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°8'55.8"N, 14°59'59.5"E
Přibližná nadmořská výška470 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024