Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Šantalčina Vilekula

Mapa přírodních zahrad

Zahrada je koncipována jako regulovaná džungle. S respektem k původním českým druhům, které jsou nenásilně doplněny a stylově sladěny se zbytkem zahrady: „Zenový koutek“, cizokrajné bambusy a wistárie, japonské javory…

Nejedná se v žádném případě o trendový styl, kde má každý kámen své místo. Zahrada využívá materiálů dostupných v nejbližším okolí: trouchnivějících klád a pařezů, kamenů a podobně. Zahradě majitelé své vize nabízí a s napětím čekají, zda je příroda přijme za své. Šantalčina Vilekula není totiž obyčejná zahrada, je to živoucí bytost. Tajemná, svéhlavá, někdy trochu divoká. Plná zákoutí, skrytých posezení a snových detailů. Žije svým vlastním životem v obklopení starých ovocných stromů a pod ochranou majestátní padesátileté jedle. V zahradě stojí domek, který by potřeboval radikální rekonstrukci, je to taková Vilekula.

V zahradě žije spousta druhů hmyzu, ježek, šídla a vážky, závornatky, páskovky, hlemýždi, netopýři, ještěrky a jiné zázraky. Mnoho druhů ptáků v ní nachází útočiště a čerstvou vodu.

Typ zahradypřírodní zahrada
Adresa Fulnek,
Moravskoslezský kraj
Kontaktní osobaEva Strušková
E-mailevastru@email.cz

Souřadnice49°42′44,6″ s. š., 17°54′11,5″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°42'44.6"N, 17°54'11.5"E
Přibližná nadmořská výška290 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Jarmila a Tomáš Boudovi, Kunín (10 km)

Fotografie objektu

Zahrada inspirovaná přírodou, Jindřichov (14 km)

Fotografie objektu

Hajdyla, Nový Jičín (20 km)

Fotografie objektu

MŠ Pionýrská, Kopřivnice (21 km)

Logo přírodní zahrady

Zajícova zahrada, Hranice – školní přírodní zahrada (22 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 486. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 25. 1. 2023