Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Šantalčina Vilekula

Mapa přírodních zahrad

Zahrada je koncipována jako regulovaná džungle. S respektem k původním českým druhům, které jsou nenásilně doplněny a stylově sladěny se zbytkem zahrady: „Zenový koutek“, cizokrajné bambusy a wistárie, japonské javory…

Nejedná se v žádném případě o trendový styl, kde má každý kámen své místo. Zahrada využívá materiálů dostupných v nejbližším okolí: trouchnivějících klád a pařezů, kamenů a podobně. Zahradě majitelé své vize nabízí a s napětím čekají, zda je příroda přijme za své. Šantalčina Vilekula není totiž obyčejná zahrada, je to živoucí bytost. Tajemná, svéhlavá, někdy trochu divoká. Plná zákoutí, skrytých posezení a snových detailů. Žije svým vlastním životem v obklopení starých ovocných stromů a pod ochranou majestátní padesátileté jedle. V zahradě stojí domek, který by potřeboval radikální rekonstrukci, je to taková Vilekula.

V zahradě žije spousta druhů hmyzu, ježek, šídla a vážky, závornatky, páskovky, hlemýždi, netopýři, ještěrky a jiné zázraky. Mnoho druhů ptáků v ní nachází útočiště a čerstvou vodu.

Typ zahradypřírodní zahrada
Adresa Fulnek
Moravskoslezský kraj
Kontaktní osobaEva Strušková
E-mailevastru@email.cz

Souřadnice49°42′44,6″ s. š., 17°54′11,5″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°42'44.6"N, 17°54'11.5"E
Přibližná nadmořská výška290 m n. m.

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024