Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Husovická zahrádka Pavly a Háthího Žilkových

Mapa přírodních zahrad

V zastavěné části města Brna se na malé soukromé zahradě (cca 450 m²) snaží harmonizovat prvky přírodní zahrady s jejím využitím v domácnosti a vytvořit příjemné prostředí pro bydlení a život nejen pro majitele zahrady, ale i pro divoké živočichy – ježky, užovky, včely samotářky a mnoho dalšího hmyzu a druhů ptáků. Zahrada obsahuje vyvýšené záhony se smíšenými kulturami, sluneční pasti, zelené střechy, ovocné stromy a jedlé bobuloviny, trvalkový záhon, bylinkovou část, luční porost, jezírko se solární cirkulací, komposty a kompostové záhony, skleník a několik pařenišť, solární sušičku, posezení, podporu pro život ptactva, drobných živočichů a hmyzu.

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
AdresaSoběšická 23, Brno
Jihomoravský kraj
Kontaktní osobaPavlína Žilková
Kontaktní telefon731 110 943
E-mailpavlina.zilkova@lipka.cz

Souřadnice49°12′57,6″ s. š., 16°38′12,3″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°12'57.6"N, 16°38'12.3"E
Přibližná nadmořská výška220 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024