Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

MŠ Bludička

Mapa přírodních zahrad

Nápad vybudovat přírodní zahradu „Bludička“ při MŠ Bludov vznikl již v roce 1995. Postupným doplňováním jednotlivých prvků v duchu environmentální výchovy vzniklo unikátní spojení dětského hřiště a zahrady v esteticky působivý a vzájemně propojený celek. Základem zahrady je koutek nazvaný „Návrat k přírodě“, který obsahuje záhony s trvalkami a zeleninou, bylinkovou spirálu, vodní prvek - jezírko s leknínem a rybičkami, hmyzí hotel, suchou zídku pro ještěrky, pítko pro ptáky, domečky pro škvory a spoustu kvetoucích keřů, které poskytují potravu motýlům, včelám a různým živočichům. Zahrada je zastíněna jehličnatými a listnatými stromy. V části zahrady je nově vysázen bio sad, který obsahuje zástupce jednotlivých ovocných stromů a ovocných keřů. Zahradu lemují lískové keře, které poskytují potravu veverkám, které zahradu navštěvují. Část zahrady tvoří kvetoucí louka a divočina, ve které se nachází domeček pro ježky. Dešťová voda je sváděna do barelů. Ovocný a zeleninový odpad končí v kompostérech. Uprostřed zahrady se nachází prostorná pergola, která slouží jako herna, přírodní učebna a místo setkávání. Provozovatel: Mateřská škola Bludov, p.o.

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
AdresaPolní 502, Bludov
Olomoucký kraj
Kontaktní osobaIvana Kouřilová
Kontaktní telefon774465573
E-mailms.bludov@centrum.cz

Souřadnice49°56′21,6″ s. š., 16°55′31,2″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°56'21.6"N, 16°55'31.2"E
Přibližná nadmořská výška300 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Zahrada Pod Malínským vrchem, Nový Malín (6 km)

Fotografie objektu

MŠ Zábřeh, Strejcova, Zábřeh na Moravě (7 km)

Fotografie objektu

Jesenická zahrada, Loučná nad Desnou (18 km)

Fotografie objektu

Bylinková zahrada Bilerbin, Lanškroun – ukázková přírodní zahrada (20 km)

Fotografie objektu

Farská zahrada, Moravičany (20 km)

Fotografie objektu

Vrabčí hnízdo, Stará Ves - Žďárský Potok (21 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024