Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Špičák Varnsdorf

Mapa přírodních zahrad

Jedná se o komplex na sebe navazujících (ne přímo sousedících) zahrad. Zahrady jsou na nevelké ploše roztroušeny mezi rodinnými domky a vzájemně propojeny sběrem dešťové a povrchové vody v systému nádrží, rybníčků a jezírek, příkopů na vsakování. Proměnlivost a dynamiku sem vnáší rozptýlené skupinky ovocných stromů s jedlými keři, slepičí lesík s kurníky a hospodářským stavením, terasy jako zeleninové záhony, křovinohrad z bobulovin, vyrůstající ovocné arboretum s vinohradem, tu a tam doplněné porosty léčivých trvalek a pásy léčivých, jedlých a medonosných letniček, tzv. Včelí louky. V některých místech divoká křoviska pámelníku, ostružin, šípků nebo šeříků, hromady větví a mulče pod ovocnými stromy hostí ptáky, hmyz, malé savce a jiné drobotiny. Plody ze zahrad zpracováváme ve vlastní moštárně a stále se rozšiřující sušárně. V místě provozujeme také malý sousedský klub s pravidelným setkávacím čtvrtkem s možností přespání pro naše návštěvy. Přivítáme woofery i zájemce o samosběr.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaHájenská 1433, Varnsdorf
Ústecký kraj
Kontaktní osobaMichael Šatník
Kontaktní telefon603 529 825
E-mailMichael.satnik@gmail.com

Souřadnice50°54′53,0″ s. š., 14°38′7,1″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°54'53.0"N, 14°38'7.1"E
Přibližná nadmořská výška350 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Vlčihorská zahrada, Krásná Lípa (12 km)

Fotografie objektu

Na Pašerácké cestě, Oldřichov na Hranicích (17 km)

Fotografie objektu

Bajerovi, Skalka u Doks (39 km)

Fotografie objektu

Přírodní prostor BiodiverCity, Skalka u Doks (39 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024