Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Špičák Varnsdorf

Mapa přírodních zahrad

Jedná se o komplex na sebe navazujících (ne přímo sousedících) zahrad. Zahrady jsou na nevelké ploše roztroušeny mezi rodinnými domky a vzájemně propojeny sběrem dešťové a povrchové vody v systému nádrží, rybníčků a jezírek, příkopů na vsakování. Proměnlivost a dynamiku sem vnáší rozptýlené skupinky ovocných stromů s jedlými keři, slepičí lesík s kurníky a hospodářským stavením, terasy jako zeleninové záhony, křovinohrad z bobulovin, vyrůstající ovocné arboretum s vinohradem, tu a tam doplněné porosty léčivých trvalek a pásy léčivých, jedlých a medonosných letniček, tzv. Včelí louky. V některých místech divoká křoviska pámelníku, ostružin, šípků nebo šeříků, hromady větví a mulče pod ovocnými stromy hostí ptáky, hmyz, malé savce a jiné drobotiny. Plody ze zahrad zpracováváme ve vlastní moštárně a stále se rozšiřující sušárně. V místě provozujeme také malý sousedský klub s pravidelným setkávacím čtvrtkem s možností přespání pro naše návštěvy. Přivítáme woofery i zájemce o samosběr.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaHájenská 1433, Varnsdorf
Ústecký kraj
Kontaktní osobaMichael Šatník
Kontaktní telefon603 529 825
E-mailMichael.satnik@gmail.com

Souřadnice50°54′53,0″ s. š., 14°38′7,1″ v. d.
Souřadnice pro navigace50°54'53.0"N, 14°38'7.1"E
Přibližná nadmořská výška350 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Vlčihorská zahrada, Krásná Lípa (12 km)

Fotografie objektu

Ekostatek pod Cimbuřím, Hejnice (40 km)

Fotografie objektu

Nad bažinou, Janov nad Nisou (41 km)

Fotografie objektu

Loubní, Úštěk (42 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 494. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 27. 3. 2023