Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

ZŠ Luhačovice

Mapa přírodních zahrad

Jedná se o školní zahradu, která je víceúčelová. V užitkové části se nachází zeleninové záhony, skleník, ovocné keře, ovocný sad (jabloň, hrušeň, meruňka, ořech, trnka). Druhá část zahrady je významná bylinkovou zahrádkou, lemem z planých keřů, okrasnou skalkou a zídkou. Pro podporu živočichů jsou instalovány ptačí budky, krmítka a domečky pro zvířátka. Zázemí zde tvoří domek s nářadím, nádoba na dešťovou vodu a kompost. Zahrada je využívána jednak v rámci výuky, ale i ve volnočasových aktivitách dětí, jako je včelařský kroužek.

V rámci projektu Přírodní zahrada ZŠ Luhačovice došlo k rozšíření a úpravě prostor zahrady, která je plná přírodních zajímavostí a vzdělávacích prvků, poskytující řadu skvělých možností pro výuku i relaxaci. Hlavním cílem je nabídnout žákům další možnosti pobytu v přírodním prostředí a upevňovat dalším zkvalitněním výuky jejich vztah k přírodě. Mimo jiné byly vybudovány 4 vyvýšené záhony, bylinková spirála, tříkomorový kompostér, jezírko s mokřadními rostlinami, ve kterém budou žáci sledovat samočistící proces. Dále je součástí zahrady také meteobudka, hmyzí domeček a krmítko pro ptáky, nádrž na dešťovou vodu a v zahradě se lze se projít po hmatovém chodníku. Celý koncept zahrady i osazení novými rostlinami bylo promyšlené. Jsou tu vysazeny i typické tradiční odrůdy ovocných keřů a stromů (např. hrušně, jabloně, muchovník, líska apod.).

Typ zahradyŠkolní přírodní zahrada
AdresaŠkolní 666, Luhačovice
Zlínský kraj
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°6′2,1″ s. š., 17°45′14,2″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°6'2.1"N, 17°45'14.2"E
Přibližná nadmořská výška260 m n. m.

Popis:
Popis:

Přírodní zahrady poblíž

Fotografie objektu

Kročilovi, Luhačovice (760 m)

Logo přírodní zahrady

Tkáčovi, Pozlovice (2,5 km)

Fotografie objektu

Ressovi, Ludkovice (5 km)

Logo přírodní zahrady

Žaláková Lenka - Kouzelka, Provodov-Březůvky (7 km)

Fotografie objektu

Zahrada RaJ, Prakšice (9 km)

Logo přírodní zahrady

Kopečkovi František a Blanka, Uherský Brod (9 km)

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 562. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 26. 2. 2024