Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ukázková přírodní zahrada – Jezírko

Mapa přírodních zahrad

V relaxační zahradě Lipky na pracovišti Jezírko jsou vybudovány různé inspirativní prvky přírodní zahrady, vytvořené v duchu zahradní terapie. Umožňují příjemný aktivní i pasivní odpočinek. Jsou to zejména kamenná bylinná spirála, kamenný vyvýšený záhon jedlých a aromatických bylin, vyvýšené záhony k pěstování zeleného koření do kuchyně, plocha s přírodní sukcesí, zákoutí s posezením a zeleným plotem s plodonosnými keři, jezírko, kořenová čistírna odpadních vod, kompostovací toaleta a dětské hřiště s dřevěnými prolézačkami. Otevírací doba zahrady pro veřejnost je od dubna do října každé pondělí od 13 do 17 hodin. Před zahradou je parkoviště. V okolí byla vytvořena Lesní naučná stezka, kde si návštěvníci můžou ověřit a vyzkoušet různé přírodní jevy a zákonitosti. V blízkém sadu se mohou návštěvníci seznámit se starými odrůdami ovocných dřevin, stromy jsou opatřeny popisnými tabulkami. V sadu je umístěno i posezení se stolkem a lavičkami.

Typ zahradyUkázková přírodní zahrada
Adresa37915, Bílovice nad Svitavou
Jihomoravský kraj
Kontaktní telefon545 228 567
E-mailjezirko@lipka.cz
WebInternetové stránky zahrady

Souřadnice49°16′8,6″ s. š., 16°37′46,8″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°16'8.6"N, 16°37'46.8"E
Přibližná nadmořská výška390 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 572. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024