Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Do 30. června můžete připomínkovat chystaný územní plán Brna

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 11. 6. 2020

Územní plán Brna

V Brně vrcholí období veřejného projednávání návrhu nového územní plánu. (Přečtěte si případně návod, jak tento plán číst, který připravilo Otevřené Brno). Kdokoliv může podat připomínku, vlastníci nemovitostí a zástupci veřejnosti námitku. Námitka má právně větší váhu - je vymahatelná. Tak jako v předchozích fázích projednávání se i letos zapojuje do debaty o budoucí podobě města angažovaná veřejnost. Desítky místních iniciativ ustavili své zástupce veřejnosti, aby hájili např. zahrádkářské kolonie, vnitrobloky, kvalitní půdu. Spolek NESEHNUTÍ spustil připomínkovací kampaň s cílem prosadit do územního plánu principy reflektující klimatickou krizi.

Je třeba hlasu každé Brňanky, každého Brňana!

Co můžu udělat já?

  • Odeslat vypracovanou klimatickou připomínku a apel pro vedení města Brna přes udrzitelnebrno.cz
  • Podpořit svým podpisem zástupce veřejnosti  - arch je třeba vytisknout a ručně podepsat a doručit do naší Ekologické poradny do středy 24.6.2020. Můžete přidat podpisy rodiny, přátel, kolegů. Jen všichni musí mít trvalé bydliště v Brně
  • Přímo v naší ekologické poradně Veronica (Panská 9, Brno) podepsat již vytištěné archy
  • Přijít na veřejné projednání na výstaviště 22. anebo 23.června 2020 vždy v 15 h
  • Vytvořit a poslat na magistrát libovolnou vaši připomínku. Formulář na webu územního plánu. Letos lze poslat i jako obyčejný email s přílohou podepsaným naskenovaným podpisem, bez zaručeného elektronického podpisu a nutnosti podat připomínku osobně či poštou.
Pozor: Lhůta pro podávání námitek a připomínek je 30. června 2020.

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024