Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Klimatická stávka 20. září: „Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď?“

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 16. 9. 2019

Více než před rokem začala Greta Thunberg svou „školní stávku za klima". Argumentovala tím, že pokud dospělí nebyli ochotni zachovat v pořádku planetu pro její generaci, nemají právo požadovat, aby tato její generace strávila své mládí přípravou na budoucnost.

Děti po celé planetě v tom viděly logiku – až 1,4 milionu studentů vyšlo do ulic. Nyní, po roce stávek, žádají dospělé, aby se k nim připojili.

Stáívka za klima (zdroj https://www.facebook.com/fridaysforfuture.cz/photos/gm.497877757712011/624884777918592/?type=3&theater  )

V září proběhne první celosvětová klimatická stávka všech věkových skupin. (Nejen) u nás to bude v pátek 20. září. Lidé po celém světě se připojí k protestům studentů přímo v ulicích. Mohou ale třeba jen v určitém okamžiku během dne opustit práci, třeba společně s kolegy zalít stromy, dát vědět svým známým a přátelům.

Požadavky lidí v různých částech světa budou samozřejmě rozmanité: Lidé budou požadovat, aby jejich vláda ukončila využívání fosilních paliv a zajistila přechod na čistou obnovitelnou energii, aby jejich státy navýšily své závazky v oblasti snižování emisí uhlíku, aby zavedly uhlíkovou daň. Je pravděpodobné, že se Globální klimatická stávka stane dnem největších klimatických protestů v historii planety.

Klimatická krize představuje útok na spravedlnost – nejhůře dopadá na ty země, které ji zapřičinily nejméně. A stejně je to s dopady, vlastně útokem, na mladou generaci. Pro nás starší je stávka šancí ukázat, že naše láska k našim dětem a jejich dětem je upřímná.

Zapojíte se do globální klimatického stávky letos v září? My z Ekologického institutu Veronica ano.

Děkujeme, Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica.

Další informace

Školní stávky pro klima (20. září)

Týden pro klima (20. až 27. září )

 

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024