Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

„Mysli globálně, jednej lokálně“

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 10. 4. 2019, autor/ka: Jan Hollan

Klimatický rozvrat je problém globální a jeho zastavení vyžaduje celosvětové úsilí. K tomu se v Pařížské dohodě, kterou z významných producentů neratifikovalo jen Rusko, zavázaly téměř všechny státy, je to součást jejich legislativy. Začít ale musí každý u sebe. Němečtí studenti zveřejnili 8. dubna své požadavky, co tedy musí udělat jejich vlast. Požadavky odpovídající vědeckému poznání. Celá jejich výzva, kde je i podrobné vysvětlení a glosář. Zde jen heslovitě:

  1. Do roku 2035 dosáhnout nulovou bilanci emisí (ty, co zůstanou, musí být kompenzovány přírodními procesy, např. nárůstem biomasy).
  2. Konec užívání uhlí do roku 2030.
  3. Zdroje energie jen 100% obnovitelné do roku 2035.

A jelikož nepřipustit další oteplení větší než o půl stupně Celsia vyžaduje emise snížit tak rychle, jak je jen možné, tak dále do konce roku 2019:

  1. Skončit se subvencemi pro fosilní paliva.
  2. Odpojit 1/4 uhelných elektráren.
  3. Zpoplatnit veškeré emise skleníkových plynů. Cena za jejich vypouštění musí být rychle tak velká, jako náklady, které tím nám a dalším generacím vznikají. Dle Spolkového úřadu pro životní prostředí je to 180 € za tunu CO2.

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024