Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Podporujeme studentskou stávku pro klima, která se koná 15. března

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 11. 3. 2019, autor/ka: Hana Machů

Podporujeme stávku studentů a velmi dobře rozumíme jejich potřebě důrazně požadovat společenské změny, které mohou zmírnit klimatickou změnu a odvrátit hrozby z ní vyplývající, které ohrožují jejich budoucnost.

Z vlastní zkušenosti (ze soutěže CO2 liga) víme, že studenti se získanými poznatky o klimatické změně dovedou velmi zodpovědně a bez předsudků nakládat a využívat je pro formování svého environmentálního povědomí i svých občanských postojů. Sdílíme s nimi pocit bezmoci, když většinová společnost, včetně politické reprezentace, ignoruje vědecky podložené informace a není ochotna přistoupit na zastavení využívání fosilních paliv a k rychlé transformaci ekonomiky směrem k decarbonizaci.

Před pár lety jsme s velkou pozorností věnovanou věcné správnosti  připravili krátká vzdělávací videa, v nichž příčiny a dopady klimatické změny srozumitelnou formou přibližujeme. Nabízíme je těm, kteří se chtějí v problematice rychle zorientovat a zatím k tomu neměli příležitost:

Příčiny: https://www.youtube.com/watch?v=vM4ULyn9tKU
Dopady: https://www.youtube.com/watch?v=xUpNfkRIIUg
Adaptace: https://www.youtube.com/watch?v=JamRaMtikPo&t=108s

Ke studentské stávce vydaly organizace Zelený kruh a Klimatická koalice tiskovou zprávu. Její znění si přečtěte zde.

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 5. 2024