Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Proběhla Hodina Země 2015

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 29. 3. 2015, autor/ka: Yvonna Gaillyová

Na stále nebezpečnější změnu klimatu upozornilo hodinovým zhasnutím více než 7000 měst ve 172 zemích světa a miliony jednotlivců po celém světě. Přidaly se k nim i desítky českých obcí, památek, firem a více jak tisícovka jedinců. V České republice se kampaně zúčastnilo i Brno. Zhasl třeba hrad Špilberk a konala se i řada doprovodných akcí pro veřejnost jako například Brněnský světelný cirkus, který uspořádal Ekologický institut Veronica.

Hodina Země neznamená pouze zhasnutí světel na jednu hodinu. Jedná se o symbolický čin, který je signálem pro veřejné činitele, že je třeba věnovat více pozornosti ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu.

Heslem letošní kampaně v České republice bylo „Zhasínáme fosilní energetiku“ jako reakce na debatu o potenciálním prolomení limitů těžby uhlí v Severních Čechách. Rozšíření těžby uhlí je v přímém rozporu jak s našimi klimatickými závazky, tak s doporučením vědců.

Akci podpořil i generální tajemník OSN Pan Ki-mun ve svém prohlášení „Lidé změnu klimatu způsobují a lidé také nesou její důsledky. Lidé ale zároveň tento problém mohou vyřešit.“

Fotografie z České republiky jsou průběžně přidávány na:
https://picasaweb.google.com/109313330161188322424/HodinaZeme2015

Fotografie a videa z celého světa najdete na:
http://www.earthhour.org/earth-hour-live-watch-the-hour-unfold-around-the-world

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 26. 2. 2024