Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Proč 350?

titulní strana publikace/materiálu

Autor: Jan Hollan
Vydavatel: ZO ČSOP Veronica
Rok vydání: 2010 Počet stran: 4
Kategorie: Ochrana klimatu a ovzduší

Současná koncentrace oxidu uhličitého by znamenala celkové oteplení větší než o dva stupně. Bezpečná koncentrace jistě není větší než 350 ppm. Dříve se soudilo, že z dnešních 400 ppm můžeme 2 ppm ročně pokračovat alespoň ke 450 ppm s postupným snižováním tempa růstu. Bezpečnou koncentraci už dávno přesáhli a jakékoliv další užívání fosilních paliv je velmi škodlivé a na dluh... Stručný informační materiál vysvětlující, co číslo 350 znamená a proč je důležité snížit koncentrace oxidu uhličité na tuto hodnotu.


Stáhněte si zdarma publikaci


Podívejte se na všechny vydané publikace


Přehled publikací, které vydal nebo spoluvydal Ekologický institut Veronica. Skoro všechny jsou zdarma ke stažení, upozorňujeme na právní výhradu. Publikace, které jsou dostupné tiskem, si můžete osobně prohlédnout a zakoupit na našich pobočkách v Brně a v Hostětíně.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024