Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Big Jump - Skok do brněnské Svratky 2012

Termín: 8. července 2012 (neděle) 14.00–18.00 (akce již proběhla)

Místo konání: Brno

 

Nalaďte se na vlnu léta a zažijte Svratku na vlastní kůži! Tradičně se vykoupeme v brněnské Svratce a připojíme se k Mezinárodnímu dni Koupání v řekách. Čeká nás koupání, povídání o řekách. Dobroty na piknik, retro plavky, lehátka a balóny vítány.

V neděli 8. června se ponoříme do řeky opět v místech bývalého říčního koupaliště, tedy v řece v blízkosti současného koupaliště Riviera. Podívejte se na přesné místo na mapě.

SRAZ: Sejdeme se ve 14 hodin na mostě u zastávky Poříčí (tram 2, 5, 6, 7). Společně se projdeme okolo řeky na místo koupání, do vody se vrhneme okolo patnácté hodiny. Poté bude následovat malý piknik, budeme rádi za Vaše příspěvky pro piknik z Vaší zahrady i trouby.

V minulých letech se k nám s oblibou přidávali ti, kdo se vraceli z cest z prodlouženého víkendu, společné koupání je ideální způsob, jak se po návratu znovu aklimatizovat v Brně. Podívejte se do naší fotogalerie (rok 2011 a rok 2010) a uvidíte, jak jsme loňská koupání prožili.

A proč se koupat v řekách? Cílem Big Jumpu - společného koupání v řekách - je oslava řek, našeho života s nimi a poukázání na nutnost ochrany řek a jejich kvalitu vodu. Česká republika se podobně jako další evropské země zavázala naplnit do roku 2015 Rámcovou směrnici o vodě, tady zajištění dobrého ekologického stavu vod. Chceme také ukázat, že jedinou možností, jak se v létě zchladit a nechat se unést vodními radovánkami, nejsou jen chlorované akvaparky, ale i řeky. Mnozí Brňané se v řekách koupou zcela běžně, jiné by to nenapadlo nebo by se sami do řeky neodhodlaly vstoupit. Kolektivní zážitek společného koupání v minulých letech mnoho lidí fascinoval natolik, že je pro ně koupání v řekách nyní už samozřejmostí.

Loni jsme společně na Brněnském koupacím dnu podepsali pohlednici adresovanou brněnskému primátorovi a představitelům Povodí Moravy. Sdělili jsme, že se rádi koupeme v řekách a chtěli bychom oficiální říční koupaliště, kde bude průběžně kontrolována kvalita vody. Pohlednici podepsalo okolo padesátky Brňanů.

Koupání proběhne jako i v minulých letech v rámci Big Jump na mnoha místech České republiky.

Dovolujeme si citovat Davida Pitharta, předsedu Koalice pro řeky: „Koupání v přírodě je neúměrně levnější záležitost než nákladné akvaparky, budované v poslední době v okolí velkých měst. A to levnější jak pro rodiny s dětmi, tak pro případné investory - obce. Osobně se domnívám, že i zážitek z koupání v řece, která proudí, má kolem sebe stromy a jsou v ní ryby je hodnotnější než dovádění v akvaparku s chlorovanou vodou, kde také může nechat rodina s dětmi za den několik set korun,“ myslí si biolog David Pithart, předseda Koalice pro řeky.

Podívejte se na fotografie z akce.

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: Plakátek k vytištění a vyvěšení

0987_big_jump_cesky_malinky.gif
 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«květen 2024»
PoÚtStČtSo Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024