Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Projekty sebevědomých měst blízké lidem i přírodě - EXKURZE ZRUŠENA

Termín: 27. září 2011 (úterý) 8.00–18.00 (akce již proběhla)

Místo konání: Brno

Lektorem exkurze je Mgr. Lukáš Krejčí z Unie pro řeku Moravu a zástupci veřejné správy Litomyšle a Chrudimi, kteří se podělí o zkušenosti s plánováním, zapojováním veřejnosti, vyjednáváním s klíčovými partnery a realizací projektů.

V Litomyšli se seznámíme především s kvalitní úpravou říčky Loučné v rámci protipovodňových úprav u sídliště na Komenského náměstí. Protipovodňová ochrana zde plní nejen svoji vodohospodářskou funkci, ale její spojení s oživením nábřeží vytváří vysoce funkční veřejný prostor. Podíváme se také k autobusovému nádraží, kde město vyjednalo s investorem obchodního centra kvalitní úpravu místního veřejného prostoru (trvalkové záhony, lavičky, jednotný styl budovy autobusového nádaraží a obchodního centra). Doprovázet nás bude bývalý starosta Litomyšle Ing. Jan Janeček a lidé z městského úřadu.

V Chrudimi se vydáme k úpěšné revitalizaci středověkého památkově chráněného náhonu v historickém centru města Chrudim. Jedná se o první komplexní úpravu náhonu v prostorově omezených podmínkách zastavěného území České republiky. Doprovázet nás bude Hana Dušánková z Odboru investic MěÚ Chrudim, která se věnovala přípravě revitalizace.

Revitalizace říčky Loučné v Litomyšli i revitalizace městského náhonu v Chrudimi byly zahrnuty do publikace "Příklady dobré praxe revitalizací vodních toků ve městech České republiky" vytvořené v rámci projektu REURIS. Tento výběr příkladů dobré praxe zahrnuje 11 českých projektů úspěšných přírodě i člověku blízkých revitalizací říčních toků v urbanizované podobě. Publikace je v elektronické podobě dostupná z http://www.ponavka.brno.cz/vystupy-projektu

Exkurze je určena zejména pro zástupce veřejné správy, vítání jsou však i další zájemci. Na exkurzi je nutné se dopředu přihlásit zasláním návratky (viz. příloha) do 22. září na e-mail: monika.vokalova@veronica.cz

Rádi Vám vystavíme osvědčení o absolvování a zastavíme Vám pro nástup/výstup v Letovicích nebo ve Svitavech. Potřebujeme to však vědět dopředu,

Program:

7. 45 h - odjezd z Brna, sraz před Restaurací Bohéma u Janáčkova divadla (Rooseveltova 7, Brno)

10 h - 13 h - příjezd do Litomyšle, prohlídka revitalizované říčky Loučné a veřejného prostoru u autobusového nádraží

13 h - 14 h - přesun do Chrudimi

14 h - 16 h  prohlídka unikátní revitalizace středověkého památkově chráněného náhonu v historickém centru Chrudimi

16 h odjezd z Chrudimi do Brna

18 - 19 h příjezd do Brna

Exkurze je součástí projektu Voda v krajině na vlastní oči podpořeném Ministerstvem životního prostředí a Nadací Veronica zvýtěžku nadačního Obchodu.

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: navratka

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«duben 2024»
PoÚtStČtSo Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 4. 2024