Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Setkání přátel přírodních zahrad - reportáž z belgické permakulturní farmy Plukrijp

Termín: 13. prosince 2011 (úterý) 17.00–19.00 (akce již proběhla)

Místo konání: Brno

Plukrijp je místo setkávání příznivců permakultury a místním centrem "transition" hnutí ve vesnici Schriek poblíž belgických Antverp. Zakladatel farmy Frank Ruymen patřil v 70. letech minulého století k zakladatelům bio-certifikace v Belgii, ještě před 5 lety byl subdodavatelem pro supermarketové řetězce Delhaise a Colruyt a dnes je ostrým kritikem jak samotné biocertifikace, tak i systému supermarketů a současné podoby globálního kapitalismu vůbec.

Okolo několika budov se rozprostírají asi 2 ha zahrad a foliovníků, kde se pěstují desítky druhů ovoce a zeleniny. Krom rodiny Ruymenových se na místě celou sezónu vyskytuje okolo 10 dalších dobrovolníků, tzv. wwooferů (WWOOF – World Wide Opportunities on Organic Farms), kteří na farmě pobývají od jednoho víkendu až po několik měsíců. Veškerá produkce je k vnitřní spotřebě, na barterovou výměnu nebo na pravidelný freemarket (výměnný trh) a rovněž si ji dobrovolníci mohou odvést s sebou domů. Nic se komerčně neprodává. Pečivo a mnoho dalších věcí farma dostává na konci dne z toho, co se neprodalo a jinak by se vyhodilo. Místo rovněž slouží jako "biobanka" pro odběr potravin za velkoobchodní ceny.

Martin Malec v srpnu na této farmě tři týdny pracoval a podělí se s námi o své zkušenosti a fotografie. Ukáže potenciální prvky aplikovatelné i u nás a rovněž i rozdíly, kterých si mezi situací v ČR a Belgii všiml.

Setkání se koná v knihovně Domu ochránců přírody, Panská 9, Brno, 3. patro. Vstupné dobrovolné, není třeba se přihlašovat, těšíme se na vás!


 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«duben 2024»
PoÚtStČtSo Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 11. 4. 2024