Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

30. Brněnský biojarmark

Termín: 2. října 2021 (sobota) 9.00–14.00 (akce již proběhla)

Místo konání: Brno

Brněnský biojarmark, to je tradiční setkání ekologických pěstitelů a chovatelů, výrobců moštů i vína s těmi nejdůležitějšími - návštěvníky a zákazníky. Přijďte poznat zemědělce a výrobce kvalitních potravin z Moravy. Při nákupu Vám rádi povědí o své práci, takže budete přesně vědět, odkud a z jakých podmínek vaše jídlo pochází. Biozelenina, biovíno, biomošty, biosýry, bioobčerstvení. Stánky neziskových organizací, osvěta o lokálních potravinách, jak poznat bio a nebio. Již 30. ročník tradiční jihomoravské akce.

Připraveno bude i občerstvení vyrobené převážně ze surovin ekologického zemědělství, na děti i dospělé čeká doprovodný program.

Kde: Brno, Zelný trh (horní část)

Kdy: sobota 2.10.: 9-14 hodin

 

Brněnský biojarmark

Autorka fotografie: Michaela Vondrášková 

Biozelenina z Velehradu – prokazatelně kvalitní a bez chemie! Nově se ukáže sociální podnik Jasan s vlastní bio zeleninou, chléb a zpracovanými výrobky jako jsou pesta, sirupy a marmelády. Ekofarma Pařilovi bude prodávat biovejce, biozeleninu, biodýně, sušené a čerstvé byliny, ale i ručně přadenou ovčí vlnu. Těšit se můžete na biopufované chlebíčky z Racia. A pochopitelně bude i biovíno a biohroznové mošty a hroznové želé z Vinařství Válka. K nakupování zahraje cimbálovka Veronica.

Osvěta na biojarmarku

Ekologická poradna Veronica - poradna přírodního zahradníka, informace o ekologickém zemědělství na Moravě, jak se orientovat na farmářském trhu

Sedmá generace  - ekologická osvěta, informace o biopotravinách

Nadace Veronica - benefiční kytkoblešák. Možnost zakoupit si nebo donést hrnkové květiny (pokojovky, sukulenty a kaktusy, i venkovní rostliny na zahradu). Výtěžek půjde na obnovou poškozených stromů po tornádu.

Doprovodný program

  • Cimbálová muzika Veronica (10-14 h)
  • Dětský koutek

Akci pořádá RS ČSOP Brno ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica a Trhy na Zelňáku. Akci finančně podpořilo Statutární město Brno.

 

Pomůžete nám s organizací akce? Informace pro dobrovolníky

Počet dobrovolníků: 10
Popis činnosti: Pomoc na místě - stavění stánků, fotografování, organizace programu pro děti, propagace ekologického zemědělství, úklid po akci. Popř. pomoc s přípravou předem (pátek 1. října či dříve po domluvě).  
Více o dobrovolnické práci u nás

Kontakt: Mgr. Ing. Petr Ledvina

Podívejte se na fotografie z akce.

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: Plakát ke stažení a vyvěšení

1508_brnensky-biojarmark.jpg 1508_brnensky-biojarmark_1.jpg 1508_brnensky-biojarmark.png
 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«květen 2024»
PoÚtStČtSo Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 13. 5. 2024