Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Tobi Kellner (Centre for Alternative Technology) : Zero Carbon Britain

Termín: 4. dubna 2014 (pátek) 9.30–13.00 (akce již proběhla)

Místo konání: Praha

Tobi Kellner působí v britské nevládní organizaci CAT (Centre for Alternative Technology) jako konzultant pro oblastobnovitelných zdrojů energie. V rámci výzkumného projektu Zero Carbon Britain 2030 se zabývá modelovánímbudoucích obnovitelných energetických sítí.

Zero Carbon Britain je radikální dekarbonizační strategie pro Spojené království. Navrhuje výrazné snížení spotřebyenergie, dramatické zvýšení výroby energie z obnovitelných zdrojů a zásadní změnu ve využívání půdy astravovacích zvyků obyvatelstva. Ukazuje, jak by mohla Velká Británie dosáhnout nulových emisí skleníkovýchplynů bez spoléhání se na dovoz elektřiny či biomasy. Projektový tým Zero Carbon Britain zkoumá, vyvíjí akomunikuje scénáře pro takovou budoucnost, kdy veškerá energie pochází z obnovitelných zdrojů.

Velmi náročným aspektem energetických scénářů, které pracují s velkým množstvím proměnlivých zdrojů energie,jako jsou větrné elektrárny, je prokázat, že výroba a poptávka se může v každém okamžiku potkávat. PrezentaceTobiho Kellnera ukáže, jak při modelování využíval hodinová data o počasí a spotřebě energie za poslední dekádupro simulaci budoucího energetického systému, který propojuje toky elektřiny, tepla a výrobu a spotřebu(syntetického) plynu.

Obzvláště v současné politické situaci a vývoji na Ukrajině začíná být otázka minimalizace závislosti na dovozuenergetických surovin z politicky nepředvídatelných oblastí daleko naléhavější bezpečnostní otázkou pro celouEvropu. Z hlediska bezpečnostního i environmentálního se cesta k energetické soběstačnosti, využívání lokálníchobnovitelných zdrojů a úspor zdá býti pro Evropu nezbytným cílem.

Místo konání: Praha, Dům techniky, Novotného lávka 5, Willembergův sál

 

Prosíme o potvrzení účasti do úterý 1.4.2014 na níže uvedené kontakty:

Yvonna Gailly, yvonna.gailly@veronica.cz , +420 777 323 792

Štěpán Chalupa, stepan.chalupa@komoraoze.cz, +420 603 420 387

Jazyk: angličtina – čeština, tlumočení zajištěno

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: Pozvánka ke stažení

1213_logo_barevne.png
 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«květen 2024»
PoÚtStČtSo Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024