Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Závěrečná konference 14. ročníku CO2 ligy

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 21. 6. 2024

Úspěšné zakončení CO2 ligy: Studenti se setkali a diskutovali s politiky a odborníky na klimatickou problematiku

Ekologický institut Veronica společně s partnery uspořádal  ve Valdštejnském paláci závěrečnou konferenci CO2 ligy, která zprostředkovala důležité setkání mladých ambasadorů ochrany klimatu. Pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka a ve spolupráci s Výborem pro územní rozvoj, veřejnousprávu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR se konference stala velkým zážitkem pro žáky a studenty a jistě i přínosnou akcí pro zkušené hráče v oblasti klimatické politiky, kteří si vyslechli názory a postoje mladých lidí. 

Týmy základních škol z Litvínova, Dřevohostic, Podbořan a Rožmitálu pod Třemšínem,  Střední odborné školy  z  Nového Města na Moravě, gymnázia z Bruntálu a Menza gymnázia z Prahy představily,  jak lze kreativně a inovativně přistupovat k řešení klimatických problémů. V průběhu konference, která nabídla prostor pro zajímavá témata, se studenti nejen od sebe navzájem učili a inspirovali, ale také se aktivně zapojili do diskuse s veřejnými činiteli.  V úvodu účastníky  pozdravil a na otázky odpověděl ministr životního prostředí Petr Hladík.

Zajímavým momentem byla panelová diskuse, která  poskytla studentům jedinečnou příležitost klást otázky a získat nový pohled na to, co  se aktuálně  děje  v oblasti ochrany klimatu a životního prostředí. V ní vystoupili:  senátorka Adéla Šípová, Oleg Tožička z Fridays for Future, Michal Broža z Kanceláře OSN v Praze, Matěj Frouz z Mladých zelených  a za Ekologický institut Veronica  Petr Ajs Kucka. 

Konferenci obohatilo i slam poetry přednesené Matějem Frouzem, které doplnilo kreativní atmosféru vytvořenou studenty. Na závěr akce měli žáci možnost prohlédnout si historické prostory Senátu, což přidalo na výjimečnosti celého dne, stejně tak již  tradičně objednávaný veganský raut, který podle zaměstnanců  Senátu přispívá ke zvýšení laťky i celkové nabídky bezmasých variant v senátní kuchyni.   

Děkujeme všem partnerům a účastníkům za jejich podporu a zapojení, díky kterým  bylo možné tuto inspirativní událost uskutečnit. S radostí oznamujeme, že od září je opět možné přihlašovat školy do dalšího, již 15. ročníku CO2 ligy. Pro více informací a registraci kontaktujte Míšu Gajdošovou na michaela.gajdosova@veronica.cz.

 

 

Podívejte se na video report z akce:

Fotky z akce zde.

 

 

 

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024