Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ekomapa poradí jak na jižní Moravě ekologicky a zdravě

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 13. 12. 2011, autor/ka: Petr Ledvina

Speciálním vánočním dárkem pro všechny ekologicky vnímavé je jedinečná internetová aplikace Ekomapa Jihomoravského kraje, kterou dnes oficiálně spustil Ekologický institut Veronica. Jde o jedinečnou praktickou navigaci pro všechny, kdo se chtějí seznámit se službami, možnostmi, ale i krásami jižní Moravy, které úzce souvisí s přírodou, zdravým životním stylem a ochranou životního prostředí. Přehledně uspořádaná a průběžně aktualizovaná data na ní vystavená jsou skvělým informačním zdrojem pro širokou veřejnost. Lidé z jednotlivých regionů Jihomoravského kraje mohou informace volně využívat a také mapu dál doplňovat. Ekomapa je bezplatně přístupná on-line na webové adrese www.veronica.cz/ekomapa.

Ekomapa obsahuje téměř 1500 tipů na místa a služby pro ekologicky příznivý život. Bude vám užitečnou pomocnicí ať už hledáte nejbližší cykloservis, farmářský trh, sběrné středisko odpadu, studánku, útulek pro zvířata, památný strom, chráněné území, nebo třeba vyhlídku či ekologickou poradnu. V Ekomapě lze vyhledávat dle různých kategorií včetně adresy bydliště. 

Na naši brněnskou ekologickou poradnu se obracejí lidé z celého kraje, kteří často jen hledají kontakty. Na trhu je spousta map, žádná však není orientována na ekologicky vnímavého občana. Proto jsme se rozhodli tuto mezeru zaplnit a vyvinuli jsme tuto mapu.

Ekomapa zobrazuje více než 20 kategorií objektů jako jsou certifikované přírodní zahrady, penziony a restaurace s ekologickým provozem, obnovitelné zdroje energie, tradiční řemesla, sběrná střediska odpadů a opravny, prodejny biopotravin, ekofarmy, ekologické organizace ad.

Ekomapa je také skvělým nástrojem, jak snadno najít svůj cíl pro turistiku zaměřenou na udržitelný rozvoj. Jsou v ní umístěny například všechny veřejně propagované domy se slaměnou izolací z celé České republiky, nebo všechny ekologické farmy v Jihomoravském kraji. Dalším unikátem je zobrazení všech studánek a pramenů v Brně a okolí. Celkem je jich na mapě umístěno přes 130 a téměř všechny jsou doplněny fotografií a stručným popisem zda je či není voda vhodná na pití a popř. za jakých omezení.

Na doplňování zajímavých a užitečných míst a služeb se můžete podílet i vy. Stačí nový objekt na mapě zaměřit a vyplnit o něm několik údajů. Po schválení administrátorem se na mapě objeví k užitku dalších uživatelů a uživatelek.

Na začátku tohoto roku spuštěnou Ekomapu Brna jsme výrazně rozšířili na celý Jihomoravský kraj. Nemálo zajímavých cílů z dalších regionů v ní však naleznou lidé z celé ČR. Ekomapa využívá dlouholetých znalostí a kontaktů Ekologické poradny Veronica. Ekomapa Jihomoravského kraje vznikla za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj a za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Děkujeme za pomoc při propagaci

Pro progaci nabízíme ke stažení banner a malé tlačítko. Budeme rádi, když si ho, jako klikací, umístíte na Vaše stránky. V takovém případě nám, prosím, dejte vědět. Nabízíme také možnost výměny bannerů/buttonů (tlačítek), kontaktujte nás na petr.ledvina@veronica.cz.
Reklamní banner na ekomapu
Reklamní tlačítko (butonek) na ekomapu

www.veronica.cz/ekomapa

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 2. 2024