Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak proměnit klimatickou hrozbu v příležitost?

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 1. 9. 2014

Klimatická změna již nyní přináší nevyhnutelné dopady, kterým lidstvo musí čelit. Na tuto skutečnost upozorňuje Ekologický institut Veronica, který se tímto tématem intenzivně zabývá v rámci nově získaného projektu s názvem Resilience aneb Proměňme hrozbu v příležitost.

I když v České republice nebudou dopady změny vyvolané oteplováním zřejmě tak dramatické jako v mnohých jiných částech světa, je nutné vzít tuto hrozbu na vědomí a uvědoměle na ni v předstihu reagovat. Společnost se musí adaptovat nejen na velmi odlišné klima s velikou variabilitou stavů počasí, ale i na situaci, že fosilní paliva budou mnohem dražší, či dokonce nedostupná.

Cílem projektu, který je podpořen grantem z Islandu, Lichenštejnska a Norska v rámci EHP fondů, je zvýšit informovanost české společnosti o klimatické změně a resilienci, tj. schopnosti vypořádat se s dopady klimatické změny prostřednictvím zmírnění dopadů (mitigace) a adaptací na ně.  To se uskuteční prostřednictvím několika aktivit na různých úrovních.

Na národní úrovni zahajuje celospolečenskou debatu mezi experty, akademiky a odbornou veřejností. Na regionální úrovni pracuje s místními akčními skupinami a jejich strategickými plány. Na úrovni jednotlivce představuje veřejnosti téma vzdělávacími akcemi, workshopy a exkurzemi a klimatickou soutěží pro školy. Jedním z pilířů je sdílení zkušeností a prezentace příkladů dobré praxe.

 Více informací naleznete na http://hostetin.veronica.cz/resilience-aneb-promenme-hrozbu-v-prilezitost

Kontaktní osoba: Marie Křiváková, marie.krivakova@veronica.cz

 

 

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 11. 4. 2024