Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Přírodně tvarovaný slamák

Databáze slaměných domů

Novostavba dřevostavby sloupkové konstrukce s tepelnou izolací ze slaměných balíků. Dům je založen na terénu, částešně na pásech a částečně na patkách. Užitná plocha: 1.NP – 85 m², 2.NP - 45 m², celkem 130 m². Zastavěná plocha: dům 109 m², terasa, pergola a parkovacím stáním se skladem dřeva 100 m². Dům má nepravidelný, částečně oblý tvar o rozměrech cca 12 × 11 m. Vevnitř dřevěné podlahy v kombinaci s hliněnými podlahami a keramickou dlažbou. Vnitřní omítky a příčky hliněné na dřevěném roštu. Dům je vytápěn těžkými akumulačními kamny na dřevo. Je řešen jako částečně dvoupodlažní s plochou střechou. Střecha nad druhým podlažím bude s kačírkem, nižší střecha nad přízemní částí domu, terasou, parkováním a dřevníkem je konstruována z rostlého dřeva. Ze západní strany dům lemuje pergola, z jižní strany navazuje na dům velká zastřešená terasa, která v teplém období díky velkému oknu výrazně zvětšuje hlavní obytný prostor. Dešťová voda bude využita na pozemku stavebníka. Odpadní vody budou čištěny kořenovou čističkou vody.

Druh stavbynovostavba
Typ konstrukcedřevostavba
Realizace2016–2018

Adresa Veselice
Středočeský kraj
Možnost návštěvyneznámé

Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:
Popis:

Nejbližší slaměné domy v okolí

Fotografie domu

Dům v kožichu a s deštníkem, Michalovice u Mladé Boleslavi (17 km)

Fotografie domu

Spirála, Železný Brod (30 km)

Fotografie domu

Kruhový slamák Huntířov, Skuhrov (31 km)

Fotografie domu

Rodinný dům Vrbová Lhota, Vrbová Lhota (32 km)

Fotografie domu

Slamák v Zálesní Lhotě, Studenec (37 km)

Fotografie domu

OKO - centrum, Kounice (38 km)

 

Jedinečný adresář domů zateplených slaměnými balíky. Inspirujte se technickými řešeními a stovkami fotografií. Provozuje Ekologický institut Veronica. Chcete přidat do databáze další dům? Vyplňte kartu domu (popř. jiný formát) a pošlete nám ji.

Podrobnosti o slaměných balících

Naše další programy

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024