Brněnský strom roku 2018

Strom - klimatizace města.

Tak zní podtitul letošního ročníku ankety Brněnský strom roku. Máte svého oblíbence, který svou širokou korunou v ulicích chrání lidi před úžehem? Čistí vzduch ve vašem vnitrobloku? Zve v parku k piknikovému posezení pod větvemi? Navrhněte "svůj" strom do 31. května 2018 do ankety a získejte za svou nominaci věcné ceny. Oceníme navrhovatele každého stromu, který postoupí do hlasovacího finále!

Co potřebujeme pro nominaci

Na email marketa.honzova@veronica.cz nám pošlete:

  1. Jméno a popis stromu
  2. Jeho umístění (slovní popis nebo jako bod v mapě)
  3. Kvalitní fotografii či fotografie
  4. Kontakt na Vás

Budeme rádi i za váš příběh spojený se stromem, ať už osobní či historický! Třeba vám zajímavý příběh pomůže k potřebným hlasům a vítězství. Dejte prostor svým znalostem a kreativitě!

Sledujte také náš facebook, kde budeme v průběhu konání ankety zveřejňovat zajímavosti o stromech, městské přírodě a osobnostmi s nimi spojenými.

facebook.com/BrnenskyStromRoku

Stáhněte si, vytiskněte a vyvěste plakát

Další průběh soutěže

Z Vašich nominací pak vybereme 8 finalistů do konečného hlasování, které proběhne od 15. června do 31. srpna 2018 zde na webu a pomocí hlasovacích lístků. Zvítězí strom, který získá nejvýšší součet hlasů v elektronické i fyzické podobě.

U vítězného stromu pak v sobotu 15. září proběhne slavnostní zakončení ankety.


Akce probíhá za finančního přispění Magistrátu města Brna
a za podpory Nadace Veronica.

   

 


Anketa Brněnský strom roku vznikla se záměrem vnést do myslí obyvatel Brna povědomí o tom, že Brno není jen městem plným budov, ale taky že poskytuje i množství zeleně a mnohdy skýtá pohled na rozličné krásné a výjimečné stromy, které si s sebou mohou nést zajímavou historii. Ve většině času však lidé tyto stromy prostě míjí a jejich přítomnost si ani neuvědomují. Zeleň ve městech je přitom důležitým prvkem pro spokojený život jeho obyvatel a posláním této ankety je pomoct propagaci zeleně v Brně a vést taky k ochraně stromů a zeleně obecně.Jaká je historie ankety? 

Brněnský strom roku je anketou s již poměrně dlouhou tradicí. Vůbec první ročník proběhl roku 2000 a od tohoto data má za sebou s výjimkou let 2014 a 2016 šestnáct úspěšných ročníků. První ročníky proběhly pod záštitou Českého svazu ochránců přírody Regionálního sdružení v Brně, od roku 2006 je však tato anketa pořádána Ekologickým institutem Veronica.

 

 

O co vlastně v anketě jde? 

Každý rok je cílem ankety vybrat strom, který obyvatelé Brna považují nějakým způsobem za pro ně nejzajímavější či nejvýznamnější. V pár ročnících se také dalo hlasovat i v konkrétní kategorii, proběhlo například hlasování o strom roku

v kategorii Strom ve vnitrobloku, Skupina stromů, či Stromořadí.

 

Minulé ročníky

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 18. 6. 2018  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo twitter  logo Youtube