Brněnský strom roku

Brněnský strom roku 2017: zaostřeno na malé parky

Vyhlašujeme nový ročník ankety Brněnský strom roku! Navrhněte Váš oblíbený či něčím výjimečný strom do 11. května 2017 a ukažte, že Vám městská zeleň není lhostejná.
Tento ročník se zaměřuje na malé parky. Chceme tímto zviditelnit a zdůraznit jejich důležitost pro město a pro přírodu v nich.

Kritéria nominace

Na email veronica@veronica.cz nám pošlete:

  1. Kvalitní fotografii stromu z malého parku*
  2. Jeho umístění (park, přesnější určení místa - např. zákres v mapě)
  3. Druh stromu, příp. i rozměry a stáří.

* mezi malé parky nepočítáme: Lužánky, okolí Špilberku, Kraví hora, Wilsonův les, Čertova rokle na Lesné, Stránská skála, Akátky na Vinohradech

A proč je pro vás zajímavý zrovna tento strom? Budeme rádi i za váš příběh spojený se stromem či parkem, ať už osobní či historický! Třeba vám zajímavý příběh pomůže k potřebným hlasům a vítězství. Dejte prostor svým znalostem a kreativitě!

Sledujte také náš facebook, kde se v průběhu konání ankety postupně dozvíte např. co je to městská zeleň, vize, jak by města mohla vypadat v budoucnosti, co můžete pro městskou zeleň dělat vy a další zajímavosti!

facebook.com/BrnenskyStromRoku

Stáhněte si, vytiskněte a vyvěste plakát

Další průběh soutěže

Z Vašich nominací pak vybereme 8 finalistů do konečného hlasování, které proběhne od 15. května do 3. června 2017 zde na webu a facebooku. Zvítězí strom, který získá nejvíce hlasů a tzv. lajků.

U vítězného stromu pro vás 17. června uspořádáme společný piknik, kam pozveme Vás i Vaše sousedy, abychom vítězný strom a městskou zeleň oslavili v přátelském a komunitním duchu.

 

 


Anketa Brněnský strom roku vznikla se záměrem vnést do myslí obyvatel Brna povědomí o tom, že Brno není jen městem plným budov, ale taky že poskytuje i množství zeleně a mnohdy skýtá pohled na rozličné krásné a výjimečné stromy, které si sebou mohou nést zajímavou historii. Ve většině času však lidé tyto stromy prostě míjí a jejich přítomnost si ani neuvědomují. Zeleň ve městech je přitom důležitým prvkem pro spokojený život jeho obyvatel a posláním této ankety je pomoct propagaci zeleně v Brně a vést taky k ochraně stromů a zeleně obecně.Jaká je historie ankety? 

Brněnský strom roku je anketou s již poměrně dlouhou  tradicí. Vůbec   první  ročník proběhl roku 2000 a od tohoto data má za sebou s výjimkou let 2004 a  2016 čtrnáct úspěšných ročníků. První ročníky proběhly pod záštitou Českého svazu ochránců přírody Regionálního sdružení v Brně, od roku  2006 je však tato anketa pořádána Ekologickým institutem Veronica.  

 

 

O co vlastně v anketě jde? 

Každý rok je cílem ankety vybrat strom, který obyvatelé Brna považují nějakým způsobem za pro ně nejzajímavější či nejvýznamnější. V pár ročnících se také dalo hlasovat i v konkrétní kategorii, proběhlo například hlasování o strom roku

v kategorii Strom ve vnitrobloku, Skupina stromů, či Stromořadí.

 

Minulé ročníky

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 26. 4. 2017  |  webmaster

Sledujte nás logo facebook  logo twitter  logo Youtube