Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jakým způsobem a za kolik postavit čapí hnízdo?

Kategorie: Živočichové

Dobrý den, bydlím v Hradci Králové. Nyní se stěhuji nedaleko Rychnova nad Kněžnou do malé obce Jahodov. Měl bych zájem o instalaci sloupu s umělou hnízdní podložkou pro čápa bílého. Na jaře jsem na pozemku zrealizoval výsadbu remízku, nyní se chystám na výsadbu další jeho části + výsadbu aleje z ovocných dřevin. AOPK v Hradci Králové mi přislíbila finanční spoluúčast na realizaci výsadby a zmínili jsme se i o instalaci hnízdní podložky. Nikde jsem nedohledal, kdo a jak a také příp. za kolik by umělé hnízdo nainstaloval. Až na Vašich stránkách byl odkaz, že tuto činnost provádíte. Je možné se s Vámi dohodnout na případné realizaci tohoto plánu?

Napište mi prosím, zda vůbec tento druh činnosti provádíte, popř. odkaz na někoho kdo se touto činností zabývá, a také jaká by byla případná výše nákladů. Já bych se s informací od Vás obrátil na AOPK v Hradci, ozval bych se zpětně zda-li je možné plán zrealizovat s jejich finančním přispěním. Parcelní číslo v obci Jahodov - 3047, nadmořská výška 420 m.n.m. Čápi zde hnízdí nedaleko ve městě Vamberk vzdálené cca 3 km, kousek zde teče řeka Orlice kolem které je hnízd čápů velké množství. V Jahodově je suchý poldr naplněný jen zčásti vodou a v něm se brodí často čáp černý, který hnízdí cca 3 km v nedalekém lese. Doufám, že by si tuto oblast oblíbil i čáp bílý.

29. 8. 2007

Dobrý den Na AOPK v Hradci se můžete obrátit na Dr. Mikátovou, se kterou se dobře znám. Pokud jde o hnízdo, cena za kompletní provedení je 25000 Kč. Pokud seženete dvanáctimetrový betonový sloup od VN (ČEZ,EON...) a necháte jej zasadit, pak je to mnohem levnější. Instalaci kovové části a hnízdního materiálu provádíme za 5000 Kč. Vzhledem ke vzdálenosti by to bylo asi za 6000 Kč. Nikoho, kdo by se tomuto věnoval ve vašem kraji neznám.

Autor: Mojmír Vlašín

Všechny dotazy v kategorii „Živočichové“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 25. 3. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube