Otázky a odpovědi z ekologické poradny
Ekologická poradna Veronica radí

Nachází se tu otázky a odpovědi na nej­různější ekolo­gická témata. Pro snažší orientaci jsou zařa­zeny do kategorií.

Vyberte kategorii

Výběr dle klíčových slov

Dotaz: Jakým způsobem a za kolik postavit čapí hnízdo?

Kategorie: Živočichové

Dobrý den, bydlím v Hradci Králové. Nyní se stěhuji nedaleko Rychnova nad Kněžnou do malé obce Jahodov. Měl bych zájem o instalaci sloupu s umělou hnízdní podložkou pro čápa bílého. Na jaře jsem na pozemku zrealizoval výsadbu remízku, nyní se chystám na výsadbu další jeho části + výsadbu aleje z ovocných dřevin. AOPK v Hradci Králové mi přislíbila finanční spoluúčast na realizaci výsadby a zmínili jsme se i o instalaci hnízdní podložky. Nikde jsem nedohledal, kdo a jak a také příp. za kolik by umělé hnízdo nainstaloval. Až na Vašich stránkách byl odkaz, že tuto činnost provádíte. Je možné se s Vámi dohodnout na případné realizaci tohoto plánu?

Napište mi prosím, zda vůbec tento druh činnosti provádíte, popř. odkaz na někoho kdo se touto činností zabývá, a také jaká by byla případná výše nákladů. Já bych se s informací od Vás obrátil na AOPK v Hradci, ozval bych se zpětně zda-li je možné plán zrealizovat s jejich finančním přispěním. Parcelní číslo v obci Jahodov - 3047, nadmořská výška 420 m.n.m. Čápi zde hnízdí nedaleko ve městě Vamberk vzdálené cca 3 km, kousek zde teče řeka Orlice kolem které je hnízd čápů velké množství. V Jahodově je suchý poldr naplněný jen zčásti vodou a v něm se brodí často čáp černý, který hnízdí cca 3 km v nedalekém lese. Doufám, že by si tuto oblast oblíbil i čáp bílý.

29. 8. 2007

Dobrý den Na AOPK v Hradci se můžete obrátit na Dr. Mikátovou, se kterou se dobře znám. Pokud jde o hnízdo, cena za kompletní provedení je 25000 Kč. Pokud seženete dvanáctimetrový betonový sloup od VN (ČEZ,EON...) a necháte jej zasadit, pak je to mnohem levnější. Instalaci kovové části a hnízdního materiálu provádíme za 5000 Kč. Vzhledem ke vzdálenosti by to bylo asi za 6000 Kč. Nikoho, kdo by se tomuto věnoval ve vašem kraji neznám.

Autor: Mojmír Vlašín

Všechny dotazy v kategorii „Živočichové“

Celkový počet odpovězených dotazů 406. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 1. 4. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube