Pasivní dům

Novinka prosinec 2017 zdarma ke stažení unikátní publikace Starý dům lepší než nový - Průvodce ekologickou opravou rodinného domu

Pasivní dům je dům, který je postaven tak dobře, že v průběhu své životnosti narušuje životní prostředí významně méně než jiné domy. Pasivní je proto, že většina tepla, které je potřeba na zachování tepelné pohody se do domu dostává jaksi mimoděk - pasivně, z lidí, z používání spotřebičů, ze slunka okny. Část energie vyžaduje větší aktivitu a to mechanické větrání, které zajišťuje zpětný zisk tepla z odpadního vzduchu a zisk tepla ze země pomocí zemního kolektoru. Aktivní prvek, tedy zdroj tepla, dodává do domu již jen velmi malé množství tepla a to po krátké období v roce prostřednictvím ohřevu čerstvého vzduchu.

Pasivní dům, jako stavební koncepce, neřeší použití stavebních materiálů. Aby se jednalo o dům skutečně „ekologický“, je zapotřebí dále volit takové materiály, které mají co nejpříznivější ekologickou bilanci. To znamená, že na jejich výrobu bylo spotřebováno co nejméně energie a co nejméně toxických látek, samotné materiály jsou netoxické, jsou recyklovatelné a oddělitelně zakomponované.

Obal publikace Pasivní dům II
Obal publikace Pasivní dům II

Nabízíme:

  • prohlídku našeho pasivního domu v Hostětíně - první veřejná budova v ČR, splňující pasivní standard
  • osobní poradenství o pasivních domech
  • poradenství prostřednictvím telefonu a internetu
  • správu a zpřístupnění studovny
  • osvětové akce, programy pro veřejnost

Podrobnosti o pasivních domech naleznete v publikaci Pasivní dům II. Objednejte si knihu Pasivní dům v našem elektronickém obchodě.

Pasivním domem je i budova Seminárního centra Hostětín, kterou postavil a provozuje Ekologický institut Veronica. Podrobnosti na stránkách Centra Veronica Hostětín. (podrobné informace, fotografie); informace o domě jsou shrnuty v publikaci Ekologické stavění: Pasivní dům Centra Veronica.

Nová publikace (prosinec 2017) zdarma ke stažení Starý dům lepší než nový - Průvodce ekologickou opravou rodinného domu

Sborníky k tématu

Veronica uspořádala k tématu řadu seminářů, sborníky z některých jsou zde ke stažení (tištěné jsou bohužel rozebrány).

Další texty a materiály k tématu

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 14. 12. 2018  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube