Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Seminář uhlíková stopa jednotlivce

Termín: 10. prosince 2019 (úterý) 17.00–20.00 (akce již proběhla)

Místo konání: Brno

Uhlíková stopa je suma vypuštěných skleníkových plynů. Uhlíková stopa se může týkat státu, města, výroku, ale i jedince, tedy Vás.

Víte jaká je vaše osobní uhlíková stopa, jaký je váš osobní podíl na globálním oteplování? Má největší podíl vaší stopy doprava, strava, další nakupování nebo vaše bydlení? Přijďte si uhlíkovou stopu spočítat.

Obrázek uhlíkové stopy. Autor: Notnarayan, WikimediaCommons, licence: CC_BY-SA

Na praktické dílně se dozvíte co je uhlíková stopa, jak a proč se počítá. Ukážeme vám i jaká je uhlíková stopa našeho pracoviště, co se do ní promítá, a naopak jaké jsou její limity. Spočítáte si přímo vaši osobní uhlíkovou stopu. Dle výpočtu se budete moci do budoucna rozhodnout, jaká máte provést opatření pro ochranu klimatu.

Místo konání: Zasedací místnost Domu ochránců přírody, Panská 9, Brno.

S sebou: Vezměte si údaje o Vaši roční spotřebě elektřiny, plynu a tepla, případně si vezměte sebou vaše roční vyúčtování, z kterého to vyčteme. Bude se hodit i váš tablet/notebook, na kterém budete uhlíkovou stopu počítat (není bezpodmínečně nutné, budete případně pracovat ve dvojici nebo vám nějaké zařízení zapůjčíme).

Na akci je třeba se přihlásit emailem na e-mail petr.ledvina@veronica.cz. Do přihlášky, prosím, stačí uvést Vaše jméno, příjmení a e-mail.  Počet míst je omezen, hlaste se včas. Akce je zdarma, uvítáme dobrovolný finanční dar na činnost.

Podpořeno grantem z Ministerstva životního prostředí.

Kontakt: Mgr. Ing. Petr Ledvina

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: Plakátek k vyvěšení

1493_mzp_velike.jpg
 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«květen 2024»
PoÚtStČtSo Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024