Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Přednášky Ekologické opravy bytových domů a Slaměné stavitelství

Vloženo: 21. 5. 2010
Zateplování a opravování svých příbytků je dneska standardní, současně však vzniká vyšší poptávka po ekologických opravách bytů a domů. Dosáhnout standartu pasivního domu není složité.
Pasivní dům je dům, který je postaven tak dobře, že v průběhu své životnosti narušuje životní prostředí významně méně než jiné domy. Pasivní je proto, že většina tepla, které je potřeba na zachování tepelné pohody se do domu dostává jaksi mimoděk - pasivně, z lidí, z používání spotřebičů, ze slunka okny. Zveme Vás na přednášku Ekologické opravy bytových domů s Ing. Janou Drápalovou, která poradí, co je zapotřebí k regeneraci panelových domů. „Starostka brněnské části Nový Lískovec bude mluvit o regenerovaných bytových domech v této městské části. Zdejší domy splňují požadavky nízkoenergetického domu.“ říká Romana Košťálová z Ekologického institutu Veronica. Pokud Vás toto téma zajímá, máte dotazy nebo se chcete podělit o své zkušenosti, pojďte poslouchat 25. května 2010 v Domě ochránců přírody na Panské 9 od 17 hodin. Informace o dotacích z programu Zelená úsporám k rekonstrukci bytových domů získáte v naší ekologické poradně.
Slaměné balíky se začaly vyrábět kvůli lepší skladovatelnosti a manipulaci asi před sto lety. V té době se z nich také začaly stavět první domy na jihu Spojených států a na Ukrajině, některé z nich stojí dodnes. Už před výrobou balíků však byly dobře známy izolační vlastnosti sena a slámy. Takřka v každém stavení se přes zimu na půdě skladovalo seno nebo sláma, leckteré domy měly doškové střechy. Znalci piva vědí, že ještě za první republiky se v pivovarech a velkých hospodách schraňoval led na chlazení piva pod slaměnou tepelnou izolací. Slaměný balík je vynikající materiál pro ekologicky a ekonomicky příznivé stavění. Přednáška s názvem Slaměné stavitelství proběhne s odborníky Ing. arch. Mojmírem Hudcem a Michalem Hendrychem opět v Domě ochránců přírody na Panské 9 od 17 hodin. Pojďte poslouchat, ptát se a diskutovat s odborníky.
Přednášky jsou pořádané s podporou OAK Foundation, Státním fondem životního prostředí a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Kontakt: Romana Košťálová
Ekologický institut Veronica
777 323 762
romana.kostalova@veronica.cz

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 26. 3. 2023