Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

V Hostětíně vás naučí, jak se můžete stát energeticky soběstačnými

Vloženo: 19. 10. 2016

Možnosti, jak dospět k energetické soběstačnosti v domácnosti představí prakticky zaměřený workshop, který pořádá 11.-13. listopadu 2016 Centrum Veronica v Hostětíně. Hlavním námětem bude využívání fotovoltaiky a úspory energie při bydlení.

 

S očekávanými trendy v solární energetice, s jejich ekonomikou, možnostmi finanční podpory a příklady ze zahraničí seznámí účastníky Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost. Stanislav Mišák (výzkumné Centrum ENET, VŠB – TU) předá zkušenosti s provozem ostrovního systému využívajícího obnovitelné zdroje. Pozornost bude věnována současným možnostem akumulace vyrobené energie a účastníkům bude představena střešní fotovoltaická elektrárna na moštárně.

Energetická soběstačnost je postavena nejen na výrobě vlastní energie, ale také na její malé spotřebě a velkých úsporách. Jednou z cest k energetické soběstačnosti je i pasivní dům, účastníci se proto budou moci podrobně se seznámit s technologiemi pasivního domu Centra Veronica, který oslaví 10 let svého fungování. “, sděluje Karla Vincenecová, organizátorka workshopu. „S hosty našeho workshopu budeme diskutovat  fakta a mýty týkající se větrání, teploty, svícení či chlazení v domech. Místa, odkud z domů utíká energie, si ukážeme na termokameře, společně vyhodnotíme výsledky pozorování a provedeme některá měření,“ dodává Vincenecová.;

Téma energetické soběstačnosti je v Centru Veronica rozvíjeno již několik let. Účastník loňského semináře, Petr Kucka si pochvaluje: "Bylo velice přínosné  a inspirativní strávit víkend s lidmi, kteří jsou více či méně na cestě k větší energetické soběstačnosti. Každý má přehled o něčem, co právě jemu připadá nejdůležitější a dohromady se znalostmi přetékajícími lektory je to ohromná možnost dozvědět se o tématu cokoliv co konkrétně vás zajímá.".

Workshop Energetická soběstačnost představuje příležitost shlédnout ukázky prvků soběstačnosti a energetických úspor na vlastní oči.  Teoretické části a diskuse slouží k tomu, aby se účastníci utvrdili v tom, že šetrné hospodaření s energiemi v domácnosti má velmi dobré důvody, které nesouvisejí jen s vlastní peněženkou,“ uvedla lektorka workshopu Yvonna Gaillyová.

 

 

Bližší informace o akci získáte na

http://hostetin.veronica.cz/energeticka-sobestacnost-u-vas-doma-tentokrate-s-durazem-na-vyuziti-fotovoltaiky

Kontakt: Karla Vincenecová, karla.vincenecova@veronicacz, tel. 572 630 670.

Akce probíhá za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP. www.sfzp.cz | www.mzp.cz

 

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 3. 2023